Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
31
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 101/2019 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.1/2019 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:244 103 47 24 18 10 10 12 16 4
- voturi pentru (DA):243 103 46 24 18 10 10 12 16 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anton Anton ALDE DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Găină Mihăiță - DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
99. Hărătău Elena PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO Europa DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Ioniță Antoneta PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
113. Jivan Luminița-Maria PSD DA
114. Kelemen Hunor UDMR DA
115. Korodi Attila UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mocanu Adrian ALDE DA
132. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
133. Mohaci Mihai PRO Europa DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
136. Movilă Petru PMP DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai PRO Europa DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PRO Europa DA
160. Petric Octavian PRO Europa DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
163. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Tudor Rareș USR DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
170. Preda Cezar-Florin PNL DA
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Anișoara PSD DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
190. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
191. Sefer Cristian-George PSD DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
195. Simionca Ionuț PMP DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PRO Europa DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
204. Stancu Florinel PRO Europa DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șovăială Constantin PNL DA
216. Ștefan Corneliu PSD DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tabugan Ion ALDE DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teacă Alexandru PMP DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Terea Ioan PSD DA
223. Tîlvăr Angel PSD DA
224. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
230. Tușa Adriana Diana PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vasile Daniel Minoritati DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vasilică Radu Costin PSD DA
236. Vass Levente UDMR DA
237. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Zainea Cornel USR DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 7:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro