Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
33
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 250/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.21/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.38/2003 privind transportul în regim de taxi și în regim de închiriere
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:242 102 47 24 17 10 10 12 16 4
- voturi pentru (DA):239 102 46 22 17 10 10 12 16 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
54. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Găină Mihăiță - DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George PNL DA
108. Ioniță Antoneta PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Lovin Dumitru ALDE DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupașcu Costel PSD DA
120. Lupescu Dumitru USR DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mocanu Adrian ALDE DA
130. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
131. Mohaci Mihai PRO Europa DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Movilă Petru PMP DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai PRO Europa DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Oprea Dumitru PNL DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL DA
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petcu Toma-Florin ALDE DA
157. Petrea Gabriel PRO Europa DA
158. Petric Octavian PRO Europa DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
161. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
162. Pop Andrei PSD DA
163. Pop Tudor Rareș USR DA
164. Popa Florin PSD DA
165. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Preda Cezar-Florin PNL DA
169. Presură Alexandra PSD DA
170. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
172. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
173. Radu Anișoara PSD DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
176. Rădulescu Alexandru PSD DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
185. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PRO Europa DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
202. Stancu Florinel PRO Europa DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Șarapatin Elvira PSD DA
209. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șotcan Theodora PSD DA
213. Șovăială Constantin PNL DA
214. Ștefan Corneliu PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tabugan Ion ALDE DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Teacă Alexandru PMP DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Vass Levente UDMR DA
235. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 21:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro