Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:08

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 218/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.24 /2016 privind organizarea și desfășurarea activității de neutralizare a subproduselor de origine animală care nu sunt destinate consumului uman
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:236 103 45 23 14 10 10 12 15 4
- voturi pentru (DA):236 103 45 23 14 10 10 12 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristache Cătălin PMP DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Găină Mihăiță - DA
85. Georgescu Laura PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
96. Hărătău Elena PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PRO Europa DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Mohaci Mihai PRO Europa DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Movilă Petru PMP DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai PRO Europa DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petcu Toma-Florin ALDE DA
155. Petrea Gabriel PRO Europa DA
156. Petric Octavian PRO Europa DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
158. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
159. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
160. Pop Andrei PSD DA
161. Pop Tudor Rareș USR DA
162. Popa Florin PSD DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
165. Preda Cezar-Florin PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Roman Ioan Sorin PSD DA
180. Romanescu Cristinel PNL DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Sefer Cristian-George PSD DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PRO Europa DA
196. Stan Viorel PSD DA
197. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
198. Stancu Florinel PRO Europa DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șotcan Theodora PSD DA
209. Șovăială Constantin PNL DA
210. Ștefan Corneliu PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tabugan Ion ALDE DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teacă Alexandru PMP DA
215. Teiș Alina PSD DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
230. Vîlceanu Dan PNL DA
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zainea Cornel USR DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 10:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro