Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:25

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 374/2019 privind reglementarea fondurilor de investiții alternative și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:219 95 39 23 18 8 8 11 14 3
- voturi pentru (DA):219 95 39 23 18 8 8 11 14 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
12. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Cioabă Petre PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristache Cătălin PMP DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
65. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Găină Mihăiță - DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
87. Hărătău Elena PSD DA
88. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PRO Europa DA
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Itu Cornel PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Macovei Silviu Nicu PSD DA
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
117. Mircea Florin PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian ALDE DA
120. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
121. Mohaci Mihai PRO Europa DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Movilă Petru PMP DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL DA
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nicolicea Eugen PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Mihai PRO Europa DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oprea Dumitru PNL DA
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati DA
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pașcan Emil-Marius PMP DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petrea Gabriel PRO Europa DA
146. Petric Octavian PRO Europa DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
149. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
150. Pop Andrei PSD DA
151. Pop Tudor Rareș USR DA
152. Popa Florin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
155. Preda Cezar-Florin PNL DA
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
158. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
159. Prună Cristina-Mădălina USR DA
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Rădulescu Alexandru PSD DA
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Romanescu Cristinel PNL DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
172. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
174. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Simionca Ionuț PMP DA
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
183. Stancu Florinel PRO Europa DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șișcu George PNL DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șovăială Constantin PNL DA
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Tabugan Ion ALDE DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Teacă Alexandru PMP DA
199. Teiș Alina PSD DA
200. Terea Ioan PSD DA
201. Tîlvăr Angel PSD DA
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tudor Beatrice PSD DA
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Tușa Adriana Diana PSD DA
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
208. Vasile Daniel Minoritati DA
209. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
210. Vasilică Radu Costin PSD DA
211. Vass Levente UDMR DA
212. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
217. Weber Mihai PSD DA
218. Zainea Cornel USR DA
219. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro