Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 12:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 12:04

Subiect vot: Vot final
PHC 59/2019 privind vacantarea unui loc de secretar al Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:227 97 42 21 18 8 9 15 13 4
- voturi pentru (DA):227 97 42 21 18 8 9 15 13 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP DA
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
62. Culeafă Mihai PNL DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
68. Dobre Victor Paul PNL DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță - DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
96. Hărătău Elena PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PRO Europa DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR DA
103. Ionescu George PNL DA
104. Ioniță Antoneta PNL DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mohaci Mihai PRO Europa DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Movilă Petru PMP DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
133. Neagu Nicolae PNL DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai PRO Europa DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pașcan Emil-Marius PMP DA
149. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PRO Europa DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Tudor Rareș USR DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
159. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
161. Popescu Pavel PNL DA
162. Preda Cezar-Florin PNL DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Romanescu Cristinel PNL DA
174. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
175. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
176. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
177. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
178. Sefer Cristian-George PSD DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Simionca Ionuț PMP DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
184. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
187. Stancu Florinel PRO Europa DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL DA
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Ion PNL DA
201. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
202. Teacă Alexandru PMP DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
207. Toma Ilie PSD DA
208. Trăilă Cristina PNL DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
211. Tușa Adriana Diana PSD DA
212. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
213. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
214. Varga Vasile PNL DA
215. Vasile Daniel Minoritati DA
216. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
217. Vasilică Radu Costin PSD DA
218. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîlceanu Dan PNL DA
221. Vîrză Mihăiță PSD DA
222. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
223. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zainea Cornel USR DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 9:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro