Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 511/2017 privind câinii salvamont
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:248 106 47 24 15 10 10 13 18 5
- voturi pentru (DA):248 106 47 24 15 10 10 13 18 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
17. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian PSD DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel - DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Damian PRO Europa DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Găină Mihăiță - DA
91. Georgescu Laura PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
102. Hărătău Elena PSD DA
103. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huncă Mihaela PRO Europa DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Mocanu Adrian ALDE DA
133. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
134. Mohaci Mihai PRO Europa DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Movilă Petru PMP DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL DA
143. Nicolae Andrei PSD DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai PRO Europa DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PRO Europa DA
160. Petric Octavian PRO Europa DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
163. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Tudor Rareș USR DA
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
171. Preda Cezar-Florin PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Romanescu Cristinel PNL DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
191. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
192. Sefer Cristian-George PSD DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
200. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Spânu Ion PRO Europa DA
203. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
204. Stan Viorel PSD DA
205. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
206. Stancu Florinel PRO Europa DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Suciu Matei PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Szabó Ödön UDMR DA
214. Șarapatin Elvira PSD DA
215. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șotcan Theodora PSD DA
219. Șovăială Constantin PNL DA
220. Ștefan Corneliu PSD DA
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
222. Tabugan Ion ALDE DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teacă Alexandru PMP DA
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Varga Vasile PNL DA
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
240. Vasilică Radu Costin PSD DA
241. Vass Levente UDMR DA
242. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 14:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro