Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2019 > 10:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 decembrie 2019, ora 10:25

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 348/2017/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:167 76 41 14 11 2 6 7 7 3
- voturi pentru (DA):151 75 41 - 11 2 6 7 6 3
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:14 - - 14 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
22. Bran Ioana PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Cioabă Petre PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP DA
33. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
34. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
35. Cristache Cătălin PMP DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR Abținere
40. Dinu Cristina-Elena PSD DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Furtună Mirela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Gavrilă Camelia PSD DA
50. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
51. Găină Mihăiță - DA
52. Georgescu Laura PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheorghe Tinel PNL DA
55. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Gudu Vasile PNL DA
61. Halici Nicușor PSD DA
62. Hărătău Elena PSD DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
64. Huncă Mihaela PRO Europa DA
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
66. Ibram Iusein Minoritati DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
70. Ionescu George PNL DA
71. Ioniță Antoneta PNL DA
72. Itu Cornel PSD DA
73. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
74. Korodi Attila UDMR DA
75. Lazăr Sorin PSD DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
77. Longher Victoria Minoritati DA
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD DA
80. Lupescu Dumitru USR Abținere
81. Macovei Silviu Nicu PSD DA
82. Mareș Mara PNL DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
85. Mihalescul Dumitru PNL DA
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
87. Mircea Florin PSD DA
88. Mohaci Mihai PRO Europa DA
89. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
90. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
92. Neagu Nicolae PNL DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
95. Nicoară Romeo Florin PNL DA
96. Nicolae Andrei PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Mihai PRO Europa NU
99. Niță Nicu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrea Gabriel PRO Europa DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pop Andrei PSD -
110. Popa Florin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
115. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
116. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
117. Radu Anișoara PSD DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
119. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
120. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
122. Răduț Violeta PSD DA
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
124. Roman Florin-Claudiu PNL DA
125. Romanescu Cristinel PNL DA
126. Roșca Lucreția PSD DA
127. Rotaru Alexandru PSD DA
128. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
129. Sefer Cristian-George PSD DA
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
132. Simion Lucian-Eduard PSD DA
133. Simionca Ionuț PMP DA
134. Simonis Alfred - Robert PSD DA
135. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
136. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
137. Spânu Ion PRO Europa DA
138. Stancu Florinel PRO Europa DA
139. Stănescu Alexandru PSD DA
140. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
143. Szabó Ödön UDMR DA
144. Șarapatin Elvira PSD DA
145. Șișcu George PNL DA
146. Șova Lucian PSD DA
147. Șovăială Constantin PNL DA
148. Ștefan Corneliu PSD DA
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teacă Alexandru PMP DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Toma Ilie PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
156. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
157. Varga Glad-Aurel PNL DA
158. Varga Vasile PNL DA
159. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
160. Vass Levente UDMR DA
161. Velcea Nicolae PSD DA
162. Vișan George-Gabriel PSD DA
163. Vîlceanu Dan PNL DA
164. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
166. Zainea Cornel USR Abținere
167. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 1:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro