Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2019 > 11:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 decembrie 2019, ora 11:13

Subiect vot: Pl 281/2019 - ama .3
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:169 81 35 16 9 - 8 9 9 2
- voturi pentru (DA):2 - - - - - - - 2 -
- voturi împotrivă (NU):166 81 35 16 9 - 8 9 6 2
- abțineri:1 - - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Apjok Norbert UDMR NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Arsu Alin-Ionuț USR NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL NU
13. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Bontea Vlad PSD NU
22. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Bran Ioana PSD NU
25. Budăi Marius-Constantin PSD NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
27. Burciu Cristina PSD NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Cioabă Petre PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cobuz Maricela PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Codreanu Constantin PMP NU
39. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
40. Cosma Lavinia-Corina USR NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Cristache Cătălin PMP NU
43. Csoma Botond UDMR NU
44. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
45. Culeafă Mihai PNL NU
46. Dehelean Silviu USR NU
47. Dinu Cristina-Elena PSD NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
49. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
50. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
51. Drulă Cătălin USR NU
52. Erdei Dolóczki István UDMR NU
53. Farago Petru UDMR NU
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
56. Florea Oana-Consuela PSD NU
57. Floroiu Ionel PSD NU
58. Furic Iarco Minoritati NU
59. Furtună Mirela PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
61. Gavrilă Camelia PSD NU
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
63. Găină Mihăiță - NU
64. Georgescu Laura PSD NU
65. Georgescu Nicolae PSD NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Gilia Claudia PSD NU
70. Giugea Nicolae PNL NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Gudu Vasile PNL NU
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Hărătău Elena PSD NU
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
76. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
77. Huncă Mihaela PRO Europa NU
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
79. Intotero Natalia-Elena PSD NU
80. Ion Stelian-Cristian USR NU
81. Ionescu George PNL NU
82. Itu Cornel PSD NU
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
86. Longher Victoria Minoritati NU
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Lupescu Dumitru USR NU
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Mareș Mara PNL NU
92. Marica Petru-Sorin PRO Europa NU
93. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
94. Mircea Florin PSD NU
95. Mînzatu Roxana PSD NU
96. Mohaci Mihai PRO Europa NU
97. Moise Costin-Sebastian PMP NU
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
99. Movilă Petru PMP NU
100. Mușoiu Ștefan PSD NU
101. Neagu Nicolae PNL NU
102. Neață Eugen PSD NU
103. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
104. Nicoară Romeo Florin PNL NU
105. Nicolae Andrei PSD NU
106. Nistor Laurențiu PSD NU
107. Niță Nicu PSD NU
108. Nosa Iuliu PSD NU
109. Olar Corneliu PNL NU
110. Oteșanu Daniela PSD NU
111. Palăr Ionel PNL NU
112. Pană Adriana-Doina PSD NU
113. Paraschiv Rodica PSD NU
114. Pașcan Emil-Marius PMP NU
115. Păle Dănuț PSD NU
116. Petrea Gabriel PRO Europa NU
117. Petric Octavian PRO Europa NU
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
119. Pop Andrei PSD NU
120. Popa Florin PSD NU
121. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
122. Presură Alexandra PSD NU
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR NU
125. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
126. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
127. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
128. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
129. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
130. Răduț Violeta PSD NU
131. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
132. Roman Florin-Claudiu PNL NU
133. Romanescu Cristinel PNL NU
134. Roșca Lucreția PSD NU
135. Rotaru Alexandru PSD NU
136. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
137. Sefer Cristian-George PSD NU
138. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
139. Seres Dénes UDMR NU
140. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
141. Simion Lucian-Eduard PSD NU
142. Simionca Ionuț PMP NU
143. Simonis Alfred - Robert PSD NU
144. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
145. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
146. Spânu Ion PRO Europa DA
147. Stancu Florinel PRO Europa NU
148. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
149. Șarapatin Elvira PSD NU
150. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
152. Teacă Alexandru PMP NU
153. Teiș Alina PSD NU
154. Terea Ioan PSD NU
155. Toma Ilie PSD NU
156. Tripa Florin-Dan PSD NU
157. Tudor Beatrice PSD NU
158. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
159. Țachianu Marian PSD NU
160. Varga Glad-Aurel PNL NU
161. Vasile Daniel Minoritati NU
162. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
163. Vass Levente UDMR NU
164. Vișan George-Gabriel PSD NU
165. Vîlceanu Dan PNL NU
166. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
167. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
168. Zainea Cornel USR NU
169. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 18:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro