Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2019 > 11:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 decembrie 2019, ora 11:14

Subiect vot: Pl 281/2019 - pct.3 - test initial
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:177 84 34 19 11 - 8 9 10 2
- voturi pentru (DA):174 82 34 18 11 - 8 9 10 2
- voturi împotrivă (NU):2 1 - 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran Ioana PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Cioabă Petre PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Codreanu Constantin PMP DA
41. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Cristache Cătălin PMP DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
47. Culeafă Mihai PNL DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Farago Petru UDMR DA
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati DA
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Găină Mihăiță - DA
68. Georgescu Laura PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghe Tinel PNL DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
73. Gherman Dumitru PSD DA
74. Gilia Claudia PSD DA
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Halici Nicușor PSD DA
79. Hărătău Elena PSD DA
80. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
81. Huncă Mihaela PRO Europa DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Intotero Natalia-Elena PSD DA
84. Ion Stelian-Cristian USR DA
85. Ionescu George PNL DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Jivan Luminița-Maria PSD DA
88. Korodi Attila UDMR DA
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Longher Victoria Minoritati DA
92. Lungu Tudorița PNL DA
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Mareș Mara PNL DA
97. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
99. Mircea Florin PSD DA
100. Mînzatu Roxana PSD DA
101. Mohaci Mihai PRO Europa DA
102. Moise Costin-Sebastian PMP DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Movilă Petru PMP DA
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
107. Neagu Nicolae PNL DA
108. Neață Eugen PSD DA
109. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolae Andrei PSD DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Niță Nicu PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oteșanu Daniela PSD DA
116. Palăr Ionel PNL DA
117. Pană Adriana-Doina PSD DA
118. Paraschiv Rodica PSD DA
119. Pașcan Emil-Marius PMP DA
120. Păle Dănuț PSD DA
121. Petrea Gabriel PRO Europa DA
122. Petric Octavian PRO Europa DA
123. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
124. Pop Andrei PSD DA
125. Popa Florin PSD DA
126. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
127. Presură Alexandra PSD DA
128. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR NU
130. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
131. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
132. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
134. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
135. Răduț Violeta PSD DA
136. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
137. Roman Florin-Claudiu PNL DA
138. Romanescu Cristinel PNL DA
139. Roșca Lucreția PSD NU
140. Rotaru Alexandru PSD DA
141. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
142. Sefer Cristian-George PSD DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
146. Simionca Ionuț PMP DA
147. Simonis Alfred - Robert PSD DA
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
150. Solomon Adrian PSD DA
151. Spânu Ion PRO Europa DA
152. Stancu Florinel PRO Europa DA
153. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
154. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
155. Șarapatin Elvira PSD DA
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
157. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
158. Teacă Alexandru PMP DA
159. Teiș Alina PSD DA
160. Terea Ioan PSD DA
161. Toma Ilie PSD DA
162. Tripa Florin-Dan PSD DA
163. Tudor Beatrice PSD DA
164. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
165. Tușa Adriana Diana PSD DA
166. Țachianu Marian PSD -
167. Varga Glad-Aurel PNL DA
168. Vasile Daniel Minoritati DA
169. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
170. Vass Levente UDMR DA
171. Vișan George-Gabriel PSD DA
172. Vîlceanu Dan PNL DA
173. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
174. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
175. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
176. Zainea Cornel USR DA
177. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 20:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro