Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2019 > 16:31 Versiunea pentru printare
Luni, 9 decembrie 2019, ora 16:31

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 469/2019 pentru modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:171 72 37 17 14 2 7 13 8 1
- voturi pentru (DA):91 68 - - - 2 1 12 7 1
- voturi împotrivă (NU):57 3 36 - 13 - 3 1 1 -
- abțineri:23 1 1 17 1 - 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bran Ioana PSD DA
24. Buican Cristian PNL NU
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Iulian USR Abținere
27. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
28. Burciu Cristina PSD NU
29. Calista Mara-Daniela PNL NU
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Cioabă Petre PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cobuz Maricela PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
40. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
41. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
42. Cristache Cătălin PMP Abținere
43. Csép Éva-Andrea UDMR NU
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
45. Culeafă Mihai PNL NU
46. Cupșa Ioan PNL NU
47. Dehelean Silviu USR Abținere
48. Dîrzu Ioan PSD DA
49. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
51. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
53. Drulă Cătălin USR Abținere
54. Dunava Costel Neculai PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Farago Petru UDMR NU
57. Fădor Angelica PNL NU
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
62. Gavrilă Camelia PSD Abținere
63. Georgescu Laura PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghilea Găvrilă PNL NU
69. Gilia Claudia PSD DA
70. Giugea Nicolae PNL NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
72. Gudu Vasile PNL NU
73. Hărătău Elena PSD NU
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Huncă Mihaela PRO Europa DA
77. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
81. Ioniță Antoneta PNL NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Itu Cornel PSD DA
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
85. Longher Victoria Minoritati DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupescu Dumitru USR Abținere
89. Macovei Silviu Nicu PSD DA
90. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
91. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
92. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
93. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
94. Mihalescul Dumitru PNL NU
95. Mircea Florin PSD DA
96. Moise Costin-Sebastian PMP NU
97. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
100. Neagu Nicolae PNL NU
101. Neață Eugen PSD DA
102. Nicoară Romeo Florin PNL NU
103. Nicolae Andrei PSD DA
104. Nicolicea Eugen PSD DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Niță Nicu PSD NU
107. Olar Corneliu PNL NU
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Pambuccian Varujan Minoritati DA
110. Pană Adriana-Doina PSD DA
111. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
112. Pau Radu - Adrian PRO Europa NU
113. Păle Dănuț PSD DA
114. Petrea Gabriel PRO Europa DA
115. Petric Octavian PRO Europa DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Pop Andrei PSD DA
118. Pop Tudor Rareș USR Abținere
119. Popa Florin PSD DA
120. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
121. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
122. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
123. Presură Alexandra PSD DA
124. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
125. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
126. Rădulescu Alexandru PSD DA
127. Răduț Violeta PSD DA
128. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
129. Roman Florin-Claudiu PNL NU
130. Roman Ioan Sorin PSD DA
131. Romanescu Cristinel PNL NU
132. Roșca Lucreția PSD DA
133. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
134. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
135. Seres Dénes UDMR NU
136. Simionca Ionuț PMP DA
137. Simonis Alfred - Robert PSD DA
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
139. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
140. Stancu Florinel PRO Europa DA
141. Stănescu Alexandru PSD DA
142. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
143. Suciu Matei PSD DA
144. Szabó Ödön UDMR NU
145. Șarapatin Elvira PSD DA
146. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
147. Șișcu George PNL NU
148. Șotcan Theodora PSD DA
149. Ștefan Corneliu PSD DA
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teacă Alexandru PMP Abținere
152. Teiș Alina PSD DA
153. Terea Ioan PSD DA
154. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
155. Toma Ilie PSD DA
156. Trăilă Cristina PNL NU
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
159. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
160. Varga Vasile PNL NU
161. Vasile Daniel Minoritati DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
163. Vasilică Radu Costin PSD DA
164. Vass Levente UDMR NU
165. Velcea Nicolae PSD DA
166. Vexler Silviu Minoritati DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
169. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
170. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
171. Zainea Cornel USR Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 9:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro