Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2019 > 10:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 decembrie 2019, ora 10:09

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:109 62 18 8 11 1 1 4 4
- voturi pentru (DA):39 - 18 8 10 - 1 2 -
- voturi împotrivă (NU):66 61 - - - 1 - - 4
- abțineri:3 - - - 1 - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati Abținere
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Axinte Vasile PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bran Ioana PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Cioabă Petre PSD NU
27. Cîtea Vasile PSD NU
28. Cobuz Maricela PSD NU
29. Cocoș Vasile PSD NU
30. Codreanu Constantin PMP DA
31. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
32. Cupșa Ioan PNL DA
33. Dehelean Silviu USR DA
34. Dinu Cristina-Elena PSD NU
35. Dîrzu Ioan PSD NU
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
38. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
39. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Floroiu Ionel PSD NU
42. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
43. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
44. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
45. Georgescu Laura PSD NU
46. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
47. Gherman Dumitru PSD NU
48. Gilia Claudia PSD NU
49. Giugea Nicolae PNL DA
50. Gudu Vasile PNL DA
51. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
52. Intotero Natalia-Elena PSD NU
53. Ion Stelian-Cristian USR DA
54. Iordache Florin PSD NU
55. Lungu Tudorița PNL DA
56. Macovei Silviu Nicu PSD NU
57. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
58. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
59. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
60. Mircea Florin PSD NU
61. Mînzatu Roxana PSD NU
62. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
63. Mohaci Mihai PRO Europa NU
64. Mușoiu Ștefan PSD NU
65. Neață Eugen PSD NU
66. Nicoară Romeo Florin PNL DA
67. Nistor Laurențiu PSD NU
68. Niță Nicu PSD NU
69. Oteșanu Daniela PSD NU
70. Pană Adriana-Doina PSD NU
71. Paraschiv Rodica PSD NU
72. Păle Dănuț PSD NU
73. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
74. Petric Octavian PRO Europa NU
75. Pop Andrei PSD -
76. Popa Florin PSD NU
77. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
78. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
79. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
80. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
81. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
82. Roman Ioan Sorin PSD NU
83. Roșca Lucreția PSD NU
84. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
85. Sefer Cristian-George PSD NU
86. Seres Dénes UDMR DA
87. Simonis Alfred - Robert PSD NU
88. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Solomon Adrian PSD NU
90. Stancu Florinel PRO Europa NU
91. Stativă Irinel Ioan PSD NU
92. Stănescu Alexandru PSD NU
93. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
94. Szabó Ödön UDMR DA
95. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
96. Șișcu George PNL DA
97. Șotcan Theodora PSD NU
98. Șova Lucian PSD NU
99. Șovăială Constantin PNL DA
100. Teiș Alina PSD NU
101. Terea Ioan PSD NU
102. Toma Ilie PSD NU
103. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
104. Varga Vasile PNL DA
105. Vișan George-Gabriel PSD NU
106. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
107. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
108. Zainea Cornel USR DA
109. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 9:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro