Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2019 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 decembrie 2019, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
2,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 420/2019 pentru completarea anexei din Legea nr.143/2000 privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:259 106 58 22 13 10 9 15 20 6
- voturi pentru (DA):258 106 58 22 13 9 9 15 20 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran Ioana PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Cherecheș Viorica PNL DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PNL DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PRO Europa DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupescu Dumitru USR DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
140. Mohaci Mihai PRO Europa DA
141. Moise Costin-Sebastian PMP DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Movilă Petru PMP DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Olteanu Daniel ALDE DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PRO Europa DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Petric Octavian PRO Europa DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
167. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
168. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PRO Europa DA
171. Pop Tudor Rareș USR DA
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Preda Cezar-Florin PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PSD DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simionca Ionuț PMP DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stancu Florinel PRO Europa DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL DA
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tabugan Ion ALDE DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teacă Alexandru PMP DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Varga Glad-Aurel PNL DA
242. Varga Vasile PNL DA
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vass Levente UDMR DA
246. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vișan George-Gabriel PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Vîrză Mihăiță PSD DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR DA
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 februarie 2020, 3:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro