Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2019 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 decembrie 2019, ora 12:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 176/2019 pentru completarea articolului 38 alineatul (3) din Legea-cadru nr.153 din 28 iunie 2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:256 106 57 22 13 9 8 15 20 6
- voturi pentru (DA):160 103 - 1 1 9 8 15 19 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:96 3 57 21 12 - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR Abținere
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR Abținere
12. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa Abținere
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR Abținere
25. Benedek Zacharie UDMR Abținere
26. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
27. Bica Dănuț PNL Abținere
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
34. Bodea Marius PNL Abținere
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
39. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
40. Bran Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR Abținere
45. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
46. Burciu Cristina PSD Abținere
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Cherecheș Viorica PNL Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
68. Culeafă Mihai PNL Abținere
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Dehelean Silviu USR Abținere
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL Abținere
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
77. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR Abținere
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
82. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
83. Fădor Angelica PNL Abținere
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PNL Abținere
95. Georgescu Laura PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
99. Gheorghe Tinel PNL Abținere
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL Abținere
105. Gudu Vasile PNL Abținere
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
108. Hărătău Elena PNL Abținere
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PRO Europa DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
117. Ionescu George PNL Abținere
118. Ioniță Antoneta PNL Abținere
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lungu Tudorița PNL Abținere
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL Abținere
131. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
140. Mohaci Mihai PRO Europa DA
141. Moise Costin-Sebastian PMP DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
143. Movilă Petru PMP DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Neagu Nicolae PNL Abținere
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Olteanu Daniel ALDE DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PRO Europa DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Petric Octavian PRO Europa DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
167. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
168. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Georgian PRO Europa DA
171. Pop Tudor Rareș USR Abținere
172. Popa Florin PSD DA
173. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
177. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
178. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
183. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
184. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
191. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
192. Roman Ioan Sorin PSD DA
193. Romanescu Cristinel PNL Abținere
194. Roșca Lucreția PSD DA
195. Rotaru Alexandru PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
199. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
200. Sefer Cristian-George PSD DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
204. Simionca Ionuț PMP DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
209. Stan Viorel PSD DA
210. Stancu Florinel PRO Europa DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru PSD DA
213. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Șarapatin Elvira PSD DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șișcu George PNL Abținere
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șova Lucian PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL Abținere
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
228. Tabugan Ion ALDE DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teacă Alexandru PMP DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL Abținere
235. Tudor Beatrice PSD DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
242. Vass Levente UDMR Abținere
243. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
244. Velcea Nicolae PSD DA
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vișan George-Gabriel PSD DA
247. Vîlceanu Dan PNL Abținere
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
250. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
251. Vosganian Varujan ALDE DA
252. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zainea Cornel USR Abținere
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 februarie 2020, 14:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro