Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:27 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:27

Subiect vot: Programul de lucru II
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:149 16 57 15 - 5 11 5 2 2 4 21 4 - 7
- voturi pentru (DA):134 3 57 15 - 5 11 5 2 2 2 21 4 - 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:14 12 - - - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
8. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
9. Baciu Gheorghe senator - DA
10. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
11. Balan Ioan deputat PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
13. Barna Ilie Dan deputat USR DA
14. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
15. Bica Dănuț deputat PNL DA
16. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
17. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
18. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
20. Buican Cristian deputat PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
22. Bulacu Romulus senator PNL DA
23. Bulai Iulian deputat USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
25. Burciu Cristina deputat PSD DA
26. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
27. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
28. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
29. Caracota Iancu senator PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
31. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
32. Cherecheș Florica deputat PNL DA
33. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
35. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
36. Codreanu Constantin deputat PMP DA
37. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
38. Constantin Daniel deputat - DA
39. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
41. Cristache Cătălin deputat PMP DA
42. Cristina Ioan senator PNL DA
43. Culeafă Mihai deputat PNL DA
44. Cupșa Ioan deputat PNL DA
45. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
46. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
47. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
48. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
49. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
50. Fădor Angelica deputat PNL DA
51. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
52. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
53. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD Abținere
54. Găină Mihăiță deputat PNL DA
55. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
56. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
57. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
58. Giugea Nicolae deputat PNL DA
59. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
60. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
61. Gudu Vasile deputat PNL DA
62. Hadârcă Ion senator - DA
63. Hărătău Elena deputat PNL DA
64. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
65. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
66. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
67. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
68. Ilie Viorel senator - DA
69. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
70. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
71. Ionașcu Gabi senator - DA
72. Ionescu George deputat PNL DA
73. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
74. Iordache Florin deputat PSD Abținere
75. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
77. Lungu Tudorița deputat PNL DA
78. Lupescu Dumitru deputat USR DA
79. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
80. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
81. Mareș Mara deputat PNL DA
82. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
83. Marussi George-Nicolae senator USR DA
84. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
85. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
86. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
87. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
89. Movilă Petru deputat PMP DA
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
91. Neagu Nicolae deputat PNL DA
92. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
93. Nicolae Andrei deputat PSD DA
94. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
95. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
96. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
97. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
98. Pereș Alexandru senator PNL DA
99. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
100. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
101. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
102. Pop Andrei deputat PSD -
103. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
104. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
105. Popa Cornel senator PNL DA
106. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
107. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
108. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
109. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
110. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
111. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
112. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
113. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
114. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
115. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
116. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
117. Savin Emanoil senator - DA
118. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
119. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
120. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
121. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
122. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
123. Simionca Ionuț deputat PMP DA
124. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
125. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
126. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
127. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
128. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
129. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
130. Șișcu George deputat PNL DA
131. Șoptică Costel senator PNL DA
132. Șovăială Constantin deputat PNL DA
133. Ștefan Ion deputat PNL DA
134. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
135. Tabugan Ion deputat ALDE DA
136. Teacă Alexandru deputat PMP DA
137. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
138. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
139. Trăilă Cristina deputat PNL DA
140. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
141. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
142. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
143. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
144. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
145. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
146. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
147. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
148. Zainea Cornel deputat USR DA
149. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 23:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro