Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:27 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:27

Subiect vot: Ordinea de zi II
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:149 16 57 15 - 5 11 5 2 2 3 21 5 - 7
- voturi pentru (DA):133 3 57 15 - 5 11 5 2 2 1 20 5 - 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:15 13 - - - - - - - - 2 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
8. Baciu Gheorghe senator - DA
9. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
10. Balan Ioan deputat PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
12. Barna Ilie Dan deputat USR DA
13. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
14. Bica Dănuț deputat PNL DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
16. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
17. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
18. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
19. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
20. Buican Cristian deputat PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD Abținere
22. Bulacu Romulus senator PNL DA
23. Bulai Iulian deputat USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
25. Burciu Cristina deputat PSD DA
26. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
27. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
28. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
29. Caracota Iancu senator PNL DA
30. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
31. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
32. Cherecheș Florica deputat PNL DA
33. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
34. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
35. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
36. Cîțu Florin-Vasile senator PNL DA
37. Codreanu Constantin deputat PMP DA
38. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
39. Constantin Daniel deputat - DA
40. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
42. Cristache Cătălin deputat PMP DA
43. Culeafă Mihai deputat PNL DA
44. Cupșa Ioan deputat PNL DA
45. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
46. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
47. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
48. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD Abținere
49. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
50. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
51. Fădor Angelica deputat PNL DA
52. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
53. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD Abținere
55. Găină Mihăiță deputat PNL DA
56. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
57. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
58. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
59. Giugea Nicolae deputat PNL DA
60. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
61. Gudu Vasile deputat PNL DA
62. Hadârcă Ion senator - DA
63. Hărătău Elena deputat PNL DA
64. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
65. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
66. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
67. Iancu Iulian deputat PSD Abținere
68. Ilie Viorel senator - DA
69. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
70. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
71. Ionașcu Gabi senator - DA
72. Ionescu George deputat PNL DA
73. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
74. Iordache Florin deputat PSD Abținere
75. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
76. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
77. Lungu Tudorița deputat PNL DA
78. Lupescu Dumitru deputat USR DA
79. Manole Petre-Florin deputat PSD Abținere
80. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD Abținere
81. Mareș Mara deputat PNL DA
82. Marin Gheorghe senator PSD Abținere
83. Marussi George-Nicolae senator USR DA
84. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
85. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
86. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
87. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
88. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
89. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
90. Movilă Petru deputat PMP DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
92. Neagu Nicolae deputat PNL DA
93. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
94. Nicolae Andrei deputat PSD DA
95. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
96. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
97. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
98. Pauliuc Nicoleta senator PNL -
99. Pereș Alexandru senator PNL DA
100. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
101. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
102. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
103. Pop Andrei deputat PSD Abținere
104. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
105. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
106. Popa Cornel senator PNL DA
107. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
108. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
109. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
110. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
111. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
112. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
113. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
114. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD Abținere
115. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
116. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
117. Savin Emanoil senator - DA
118. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
119. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
120. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
121. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
122. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
123. Simionca Ionuț deputat PMP DA
124. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
125. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
126. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
127. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD Abținere
128. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
129. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
130. Șișcu George deputat PNL DA
131. Șoptică Costel senator PNL DA
132. Șovăială Constantin deputat PNL DA
133. Ștefan Ion deputat PNL DA
134. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
135. Tabugan Ion deputat ALDE DA
136. Teacă Alexandru deputat PMP DA
137. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
138. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
139. Trăilă Cristina deputat PNL DA
140. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
141. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
142. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
143. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
144. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
145. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
146. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
147. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD Abținere
148. Zainea Cornel deputat USR DA
149. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 13:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro