Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 11:32

Subiect vot: Modificare ordine de zi si sistarea dezbaterilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:284 125 65 26 18 14 12 6 13 5
- voturi pentru (DA):148 122 1 - 17 - - 5 2 1
- voturi împotrivă (NU):40 1 - 26 - - 12 - - 1
- abțineri:96 2 64 - 1 14 - 1 11 3
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE Abținere
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Arsu Alin-Ionuț USR NU
13. Avram Constantin ALDE Abținere
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băișanu Ștefan-Alexandru - Abținere
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL Abținere
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
46. Burciu Cristina PSD Abținere
47. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
48. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
54. Cherecheș Florica PNL Abținere
55. Cherecheș Viorica PNL Abținere
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Cioabă Petre PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa Abținere
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Cobuz Maricela PSD DA
65. Cocoș Vasile PSD DA
66. Codreanu Constantin PMP NU
67. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
68. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
69. Constantin Daniel - NU
70. Cosma Andreea PSD DA
71. Cosma Lavinia-Corina USR NU
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
73. Cristache Cătălin PMP NU
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe - Abținere
77. Culeafă Mihai PNL Abținere
78. Cupă Ion ALDE Abținere
79. Cupșa Ioan PNL Abținere
80. Dehelean Silviu USR NU
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Mircea-Titus PRO Europa Abținere
84. Dobre Victor Paul PNL Abținere
85. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
86. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
87. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
88. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drulă Cătălin USR NU
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dunava Costel Neculai PSD DA
93. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Farago Petru UDMR DA
96. Fădor Angelica PNL Abținere
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Floroiu Ionel PSD DA
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gavrilă Camelia PSD DA
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
104. Georgescu Laura PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE Abținere
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
108. Gheorghe Tinel PNL Abținere
109. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
110. Gherman Dumitru PSD DA
111. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL Abținere
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL Abținere
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hărătău Elena PNL Abținere
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ionescu George PNL Abținere
128. Ioniță Antoneta PNL Abținere
129. Iordache Florin PSD DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
132. Kelemen Hunor UDMR Abținere
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
137. Lovin Dumitru ALDE Abținere
138. Lungu Tudorița PNL Abținere
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR NU
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL Abținere
145. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocanu Adrian ALDE Abținere
154. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
155. Moise Costin-Sebastian PMP NU
156. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Movilă Petru PMP NU
159. Mușoiu Ștefan PSD DA
160. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
162. Neagu Nicolae PNL Abținere
163. Neață Eugen PSD DA
164. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
165. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
166. Nicolae Andrei PSD DA
167. Nicolicea Eugen PSD DA
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Mihai PRO Europa DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Nosa Iuliu PSD DA
172. Oprea Dumitru PNL Abținere
173. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
174. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
175. Oteșanu Daniela PSD DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pană Adriana-Doina PSD DA
179. Paraschiv Rodica PSD DA
180. Pașcan Emil-Marius PMP NU
181. Păle Dănuț PSD DA
182. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
183. Petrea Gabriel PRO Europa Abținere
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
185. Petric Octavian PRO Europa Abținere
186. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Pistru Eusebiu-Manea ALDE Abținere
188. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
189. Ponta Victor-Viorel PRO Europa Abținere
190. Pop Andrei PSD DA
191. Pop Tudor Rareș USR NU
192. Popa Florin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
195. Popescu Pavel PNL Abținere
196. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
197. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
200. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
201. Prună Cristina-Mădălina USR NU
202. Radu Anișoara PSD DA
203. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
211. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL Abținere
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
219. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
220. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
221. Sefer Cristian-George PSD DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
225. Simion Lucian-Eduard PSD DA
226. Simionca Ionuț PMP NU
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
229. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
232. Stan Viorel PSD DA
233. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
234. Stancu Florinel PRO Europa Abținere
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
238. Suciu Matei PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surgent Marius-Gheorghe ALDE Abținere
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șarapatin Elvira PSD DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL Abținere
246. Șotcan Theodora PSD DA
247. Șova Lucian PSD DA
248. Șovăială Constantin PNL Abținere
249. Ștefan Corneliu PSD DA
250. Ștefan Ion PNL Abținere
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
252. Tabugan Ion ALDE Abținere
253. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
254. Teacă Alexandru PMP NU
255. Teiș Alina PSD DA
256. Terea Ioan PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Todor Adrian PSD DA
259. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
260. Toma Ilie PSD DA
261. Trăilă Cristina PNL Abținere
262. Tripa Florin-Dan PSD DA
263. Tudor Beatrice PSD DA
264. Turcan Raluca PNL Abținere
265. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
266. Tușa Adriana Diana PSD DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
269. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
271. Vasilică Radu Costin PSD DA
272. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
273. Velcea Nicolae PSD DA
274. Vișan George-Gabriel PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL Abținere
276. Vîrză Mihăiță PSD DA
277. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
278. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
279. Vosganian Varujan ALDE Abținere
280. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zainea Cornel USR NU
283. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 9:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro