Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 12:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 12:33

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: PL 585/2019 - ama. 10
PL 585/2019 pentru completarea Legii nr.10/1995 privind calitatea în construcții și pentru completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:221 96 51 24 6 11 5 9 15 4
- voturi pentru (DA):219 95 51 24 5 11 5 9 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
12. Banias Mircea Marius PRO România DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO România DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PNL DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO România DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Mareș Mara PNL DA
116. Marica Petru-Sorin PRO România DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mircea Florin PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocanu Adrian ALDE DA
125. Mocioalcă Ion PRO România DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Mihai PRO România DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olteanu Daniel ALDE DA
140. Oprea Dumitru PNL DA
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
142. Oros Nechita-Adrian PNL DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Petric Octavian PRO România DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
149. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
150. Pop Andrei PSD DA
151. Pop Tudor Rareș USR DA
152. Popa Florin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
156. Popescu Pavel PNL DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
158. Preda Cezar-Florin PNL DA
159. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
160. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
161. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
162. Prună Cristina-Mădălina USR DA
163. Radu Anișoara PSD DA
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL DA
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Romanescu Cristinel PNL DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
174. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
175. Sefer Cristian-George PSD DA
176. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP DA
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
186. Stancu Florinel PRO România DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
190. Șarapatin Elvira PSD DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șimon Gheorghe PSD DA
193. Șișcu George PNL DA
194. Șotcan Theodora PSD DA
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Ștefan Ion PNL DA
197. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
198. Tabugan Ion ALDE DA
199. Teacă Alexandru PMP DA
200. Teiș Alina PSD DA
201. Terea Ioan PSD DA
202. Tîlvăr Angel PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Trăilă Cristina PNL DA
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Tușa Adriana Diana PSD DA
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Varga Vasile PNL DA
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilică Radu Costin PSD DA
213. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
218. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
219. Vosganian Varujan ALDE DA
220. Zainea Cornel USR DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 29 octombrie 2020, 21:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro