Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:20

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 585/2019 pentru completarea Legii nr.10/1995 privind calitatea în construcții și pentru completarea Legii nr.50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:297 124 67 26 16 15 12 15 17 5
- voturi pentru (DA):281 124 65 17 12 15 12 15 16 5
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:14 - 1 9 4 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Axinte Vasile PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
20. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
28. Benkő Erika UDMR DA
29. Bica Dănuț PNL DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian PSD DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL DA
59. Cherecheș Viorica PNL DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Cioabă Petre PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP DA
71. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
73. Cosma Andreea PSD DA
74. Cosma Lavinia-Corina USR DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristache Cătălin PMP DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
78. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL Abținere
85. Dehelean Silviu USR Abținere
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
92. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL DA
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian PRO Europa DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furic Iarco Minoritati DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
109. Gavrilă Camelia PSD DA
110. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
111. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
112. Găină Mihăiță PNL DA
113. Georgescu Laura PSD DA
114. Georgescu Nicolae PSD DA
115. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
116. Gheorghe Tinel PNL NU
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Gherman Dumitru PSD DA
120. Ghilea Găvrilă PNL DA
121. Gilia Claudia PSD DA
122. Giugea Nicolae PNL DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Huncă Mihaela PRO Europa DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
137. Ionescu George PNL DA
138. Ioniță Antoneta PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Korodi Attila UDMR Abținere
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Victoria Minoritati DA
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL DA
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Lupescu Dumitru USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manole Petre-Florin PSD DA
154. Mareș Mara PNL DA
155. Marica Petru-Sorin PRO Europa -
156. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Mihalescul Dumitru PNL DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Mircea Florin PSD DA
162. Mînzatu Roxana PSD DA
163. Mocanu Adrian ALDE DA
164. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
165. Moise Costin-Sebastian PMP DA
166. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
167. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
168. Movilă Petru PMP DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
172. Neagu Nicolae PNL DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Andrei PSD DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai PRO Europa DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Olteanu Daniel ALDE DA
183. Oprea Dumitru PNL DA
184. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pașcan Emil-Marius PMP DA
190. Păle Dănuț PSD DA
191. Petcu Toma-Florin ALDE DA
192. Petrea Gabriel PRO Europa DA
193. Petric Octavian PRO Europa DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
196. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
198. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
199. Pop Andrei PSD DA
200. Pop Tudor Rareș USR DA
201. Popa Florin PSD DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
204. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
207. Preda Cezar-Florin PNL DA
208. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
209. Presură Alexandra PSD DA
210. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
211. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR DA
213. Radu Anișoara PSD DA
214. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
216. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
217. Rădulescu Alexandru PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
220. Răduț Violeta PSD DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
222. Roman Florin-Claudiu PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Romanescu Cristinel PNL DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Alexandru PSD DA
227. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
228. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
229. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
230. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
231. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
236. Simion Lucian-Eduard PSD DA
237. Simionca Ionuț PMP DA
238. Simonis Alfred - Robert PSD DA
239. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
240. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
243. Stan Viorel PSD DA
244. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
245. Stancu Florinel PRO Europa DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Matei PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
253. Șarapatin Elvira PSD DA
254. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șișcu George PNL DA
257. Șotcan Theodora PSD DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Șovăială Constantin PNL DA
260. Ștefan Corneliu PSD DA
261. Ștefan Ion PNL DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
263. Tabugan Ion ALDE DA
264. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
265. Teacă Alexandru PMP DA
266. Teiș Alina PSD DA
267. Terea Ioan PSD DA
268. Tîlvăr Angel PSD DA
269. Todor Adrian PSD DA
270. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
271. Toma Ilie PSD DA
272. Trăilă Cristina PNL DA
273. Tripa Florin-Dan PSD DA
274. Tudor Beatrice PSD DA
275. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
276. Tușa Adriana Diana PSD DA
277. Țachianu Marian PSD DA
278. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
279. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
280. Varga Glad-Aurel PNL DA
281. Varga Vasile PNL DA
282. Vasile Daniel Minoritati DA
283. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
284. Velcea Nicolae PSD DA
285. Vexler Silviu Minoritati DA
286. Vișan George-Gabriel PSD DA
287. Vîlceanu Dan PNL DA
288. Vîrză Mihăiță PSD DA
289. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
290. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
292. Vosganian Varujan ALDE DA
293. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zainea Cornel USR DA
296. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 februarie 2020, 10:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro