Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:21

Poziție pe
ordinea de zi:
10,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 440/2017 pentru modificarea Legii societăților 31/1990
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:301 126 69 25 19 14 12 13 17 6
- voturi pentru (DA):220 124 2 25 19 14 - 13 17 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:81 2 67 - - - 12 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
14. Arsu Alin-Ionuț USR DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL Abținere
18. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
19. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL Abținere
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
34. Bodea Marius PNL Abținere
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
39. Borza Remus-Adrian PSD DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL Abținere
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
50. Burciu Cristina PSD Abținere
51. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
58. Cherecheș Florica PNL Abținere
59. Cherecheș Viorica PNL Abținere
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chiriac Viorel PSD DA
62. Cioabă Petre PSD DA
63. Ciocan Dan PSD DA
64. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Cobuz Maricela PSD DA
69. Cocoș Vasile PSD DA
70. Codreanu Constantin PMP Abținere
71. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
72. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
73. Constantin Daniel - DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
77. Cristache Cătălin PMP Abținere
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
82. Culeafă Mihai PNL Abținere
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL Abținere
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL Abținere
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
91. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
92. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dunava Costel Neculai PSD DA
97. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Farago Petru UDMR DA
100. Fădor Angelica PNL Abținere
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Damian PRO Europa DA
103. Florea Oana-Consuela PSD DA
104. Floroiu Ionel PSD DA
105. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PNL Abținere
112. Georgescu Laura PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
116. Gheorghe Tinel PNL Abținere
117. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Gherman Dumitru PSD DA
120. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
121. Gilia Claudia PSD DA
122. Giugea Nicolae PNL Abținere
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL Abținere
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Hărătău Elena PNL Abținere
127. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Huncă Mihaela PRO Europa DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George PNL Abținere
138. Ioniță Antoneta PNL Abținere
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Lazăr Sorin PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL Abținere
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manole Petre-Florin PSD DA
153. Mareș Mara PNL Abținere
154. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Mînzatu Roxana PSD DA
162. Mocanu Adrian ALDE DA
163. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
164. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
165. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Movilă Petru PMP Abținere
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL Abținere
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
175. Nicolae Andrei PSD DA
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai PRO Europa DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olteanu Daniel ALDE DA
182. Oprea Dumitru PNL Abținere
183. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Palăr Ionel PNL Abținere
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
191. Păle Dănuț PSD DA
192. Petcu Toma-Florin ALDE DA
193. Petrea Gabriel PRO Europa DA
194. Petric Octavian PRO Europa DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
197. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
199. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
205. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
206. Popescu Pavel PNL Abținere
207. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
208. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Răduț Violeta PSD DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Romanescu Cristinel PNL Abținere
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Alexandru PSD DA
228. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
229. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
232. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
233. Sefer Cristian-George PSD DA
234. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
237. Simion Lucian-Eduard PSD DA
238. Simionca Ionuț PMP Abținere
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
241. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
244. Stan Viorel PSD DA
245. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
246. Stancu Florinel PRO Europa DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
251. Suciu Matei PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șarapatin Elvira PSD DA
256. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
257. Șimon Gheorghe PSD DA
258. Șișcu George PNL Abținere
259. Șotcan Theodora PSD DA
260. Șova Lucian PSD DA
261. Șovăială Constantin PNL Abținere
262. Ștefan Corneliu PSD DA
263. Ștefan Ion PNL Abținere
264. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
265. Tabugan Ion ALDE DA
266. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
267. Teacă Alexandru PMP Abținere
268. Teiș Alina PSD DA
269. Terea Ioan PSD DA
270. Tîlvăr Angel PSD DA
271. Todor Adrian PSD DA
272. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
273. Toma Ilie PSD DA
274. Trăilă Cristina PNL DA
275. Tripa Florin-Dan PSD DA
276. Tudor Beatrice PSD DA
277. Turcan Raluca PNL Abținere
278. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
279. Tușa Adriana Diana PSD DA
280. Țachianu Marian PSD DA
281. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
282. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
283. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
284. Varga Vasile PNL Abținere
285. Vasile Daniel Minoritati DA
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
288. Velcea Nicolae PSD DA
289. Vexler Silviu Minoritati DA
290. Vișan George-Gabriel PSD DA
291. Vîlceanu Dan PNL Abținere
292. Vîrză Mihăiță PSD DA
293. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
294. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
295. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
296. Vosganian Varujan ALDE DA
297. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
298. Weber Mihai PSD DA
299. Zainea Cornel USR DA
300. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 14:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro