Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.01.2020 > 14:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 ianuarie 2020, ora 14:13

Subiect vot: Aprobarea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:208 38 65 22 10 8 10 12 3 3 10 14 7 1 5
- voturi pentru (DA):202 35 65 22 10 8 10 12 2 2 9 14 7 1 5
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - - - 1 - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexe Costel deputat PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Anton Anton deputat ALDE DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
13. Axinte Vasile deputat PSD Abținere
14. Baciu Gheorghe senator - DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
17. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
18. Barna Ilie Dan deputat USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat - -
20. Bende Sándor deputat UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
22. Bica Dănuț deputat PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
25. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
26. Bodea Marius deputat PNL DA
27. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
28. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
29. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
31. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
32. Buican Cristian deputat PNL DA
33. Bulacu Romulus senator PNL DA
34. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
35. Burciu Cristina deputat PNL DA
36. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
37. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
38. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
39. Caracota Iancu senator PNL DA
40. Călin Ion deputat PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
42. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
44. Cioabă Petre deputat PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
46. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
47. Codreanu Constantin deputat PMP DA
48. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
49. Constantin Daniel deputat PNL DA
50. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
51. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
52. Crețu Gabriela senator PSD DA
53. Cristache Cătălin deputat PMP DA
54. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
55. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
56. Csoma Botond deputat UDMR DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe deputat - DA
58. Culeafă Mihai deputat PNL DA
59. Cupă Ion deputat PMP DA
60. Cupșa Ioan deputat PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel deputat USR DA
62. Dehelean Silviu deputat USR DA
63. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
64. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
65. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
66. Dircă George-Edward senator USR DA
67. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
68. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
71. Drulă Cătălin deputat USR DA
72. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
73. Farago Petru deputat UDMR DA
74. Fădor Angelica deputat PNL DA
75. Fălcoi Nicu senator USR DA
76. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
77. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
78. Florea Damian deputat PNL DA
79. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
80. Floroiu Ionel deputat PSD NU
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
82. Ganea Ion senator PSD -
83. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
85. Găină Mihăiță deputat PNL DA
86. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
88. Gherman Dumitru deputat PSD DA
89. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
90. Gioancă Eugen senator PSD DA
91. Giugea Nicolae deputat PNL DA
92. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
93. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
94. Gudu Vasile deputat PNL DA
95. Hadârcă Ion senator - DA
96. Hărătău Elena deputat PNL DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
100. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
101. Ionașcu Gabi senator - DA
102. Ionescu George deputat PNL DA
103. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
104. Iordache Florin deputat PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
106. Korodi Attila deputat UDMR DA
107. Lazăr Sorin deputat PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
109. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
110. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
111. Lungu Tudorița deputat PNL DA
112. Lupașcu Costel deputat PSD DA
113. Lupescu Dumitru deputat USR DA
114. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
115. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
116. Mareș Mara deputat PNL DA
117. Marin Gheorghe senator PSD DA
118. Marussi George-Nicolae senator USR DA
119. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
120. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
122. Mircea Florin deputat PSD DA
123. Mocanu Adrian deputat ALDE DA
124. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
126. Movilă Petru deputat PMP DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
128. Neagu Nicolae deputat PNL DA
129. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PRO Europa DA
130. Niță Mihai deputat PRO Europa NU
131. Oprea Dumitru deputat PNL DA
132. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
133. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
134. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
135. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
136. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
137. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
138. Păle Dănuț deputat PSD DA
139. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
141. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
142. Pistru Eusebiu-Manea deputat ALDE DA
143. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
144. Pop Andrei deputat PSD DA
145. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
146. Popa Cornel senator PNL DA
147. Popa Florin deputat PSD DA
148. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
149. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
150. Popescu Pavel deputat PNL DA
151. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
152. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
153. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
154. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
155. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
156. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
157. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
158. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
159. Răduț Violeta deputat PSD DA
160. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
162. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
163. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
164. Savin Emanoil senator - DA
165. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
166. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
167. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
168. Simionca Ionuț deputat PMP DA
169. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
170. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
171. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
172. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
173. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
174. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
175. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
176. Szabó Ödön deputat UDMR DA
177. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
178. Șișcu George deputat PNL DA
179. Șoptică Costel senator PNL DA
180. Șotcan Theodora deputat PSD NU
181. Șovăială Constantin deputat PNL DA
182. Ștefan Ion deputat PNL DA
183. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
184. Tabugan Ion deputat ALDE DA
185. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
186. Teacă Alexandru deputat PMP DA
187. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
188. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
189. Toma Ilie deputat PSD DA
190. Trăilă Cristina deputat PNL DA
191. Tudor Beatrice deputat PSD DA
192. Turcan Raluca deputat PNL DA
193. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
194. Țachianu Marian deputat PSD DA
195. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
196. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
197. Varga Vasile deputat PNL DA
198. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
199. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
200. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
201. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
202. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
203. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
204. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
205. Voicu Mihai Alexandru deputat PNL DA
206. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
207. Zainea Cornel deputat USR DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 16:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro