Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:56

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:198 85 50 21 15 5 9 6 7
- voturi pentru (DA):139 84 2 21 12 4 6 6 4
- voturi împotrivă (NU):53 - 48 - 2 1 1 - 1
- abțineri:6 1 - - 1 - 2 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton - DA
7. Apjok Norbert UDMR Abținere
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Birchall Ana - Abținere
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
31. Borza Remus-Adrian PNL NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Cioabă Petre PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
56. Culeafă Mihai PNL NU
57. Cupă Ion PMP DA
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL NU
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furic Iarco Minoritati DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
77. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
78. Găină Mihăiță PNL NU
79. Georgescu Laura PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic - Abținere
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghe Tinel PNL NU
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Ghilea Găvrilă PNL NU
86. Giugea Nicolae PNL NU
87. Gudu Vasile PNL NU
88. Hărătău Elena PNL NU
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Huncă Mihaela PRO Europa DA
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ibram Iusein Minoritati NU
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ionescu George PNL NU
96. Ioniță Antoneta PNL NU
97. Itu Cornel PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Lovin Dumitru - DA
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Mareș Mara PNL NU
111. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Mihalescul Dumitru PNL NU
115. Mircea Florin PSD DA
116. Mohaci Mihai PRO Europa DA
117. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
119. Movilă Petru PMP DA
120. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
122. Neață Eugen PSD DA
123. Nicoară Romeo Florin PNL NU
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Olteanu Daniel - DA
129. Oprea Dumitru PNL NU
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP DA
133. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
136. Pop Georgian PSD DA
137. Pop Tudor Rareș USR DA
138. Popa Florin PSD DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
140. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
141. Preda Cezar-Florin PNL NU
142. Presură Alexandra PSD DA
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
144. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
152. Roman Florin-Claudiu PNL NU
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL NU
155. Rotaru Alexandru PSD DA
156. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
157. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
158. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
159. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
160. Sefer Cristian-George PSD DA
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
166. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
167. Stancu Florinel PRO Europa DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
170. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
171. Suciu Matei PSD DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
175. Șișcu George PNL NU
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șovăială Constantin PNL NU
178. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
179. Tabugan Ion - NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
181. Teiș Alina PSD DA
182. Toma Ilie PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
185. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
186. Varga Vasile PNL NU
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vass Levente UDMR DA
189. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
190. Velcea Nicolae PSD DA
191. Vexler Silviu Minoritati DA
192. Vișan George-Gabriel PSD DA
193. Vîrză Mihăiță PSD DA
194. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
195. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
196. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
197. Zainea Cornel USR DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 8:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro