Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Pl-x nr.658/2019 - Solicitarea initiatorului de retragere a "Proiectului de Lege pentru aprobarea Acordului - cadru de imprumut dintre Romania si Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei (Proiectul privind Modernizarea infrastructurii judiciare in Romania), semnat la Bucuresti la 13 august 2019 si la Paris la 2 septembrie 2019"
PL 658/2019 pentru aprobarea Acordului-cadru de împrumut dintre România și Banca de Dezvoltare a Consiliului Europei (Proiectul privind Modernizarea infrastructurii judiciare în România), semnat la București la 13 august 2019 și la Paris la 2 septembrie 2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:183 89 35 19 11 5 7 8 9
- voturi pentru (DA):168 89 34 6 11 5 7 7 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:14 - 1 12 - - - 1 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton - DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
9. Avram Constantin - DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Banias Mircea Marius PNL Abținere
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Cioabă Petre PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP DA
45. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cupă Ion PMP DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Dîrzu Ioan PSD DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Durbacă Eugen PRO Europa DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Farago Petru UDMR DA
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
64. Găină Mihăiță PNL DA
65. Georgescu Laura PSD DA
66. Georgescu Nicolae PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic - DA
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghilea Găvrilă PNL DA
71. Giugea Nicolae PNL DA
72. Gudu Vasile PNL DA
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
74. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
75. Huncă Mihaela PRO Europa DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Iordache Florin PSD DA
81. Itu Cornel PSD DA
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Lazăr Sorin PSD DA
84. Lovin Dumitru - DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR Abținere
87. Manole Petre-Florin PSD DA
88. Mareș Mara PNL DA
89. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
90. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
91. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
92. Mircea Florin PSD DA
93. Mînzatu Roxana PSD DA
94. Mocanu Adrian - DA
95. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
96. Mușoiu Ștefan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
99. Neagu Nicolae PNL DA
100. Neață Eugen PSD DA
101. Nicoară Romeo Florin PNL DA
102. Nicolae Andrei PSD DA
103. Nicolicea Eugen PSD DA
104. Nistor Laurențiu PSD DA
105. Niță Mihai PRO Europa DA
106. Niță Nicu PSD DA
107. Nosa Iuliu PSD DA
108. Olteanu Daniel - DA
109. Oprea Dumitru PNL DA
110. Oteșanu Daniela PSD DA
111. Palăr Ionel PNL DA
112. Pană Adriana-Doina PSD DA
113. Paraschiv Rodica PSD DA
114. Pașcan Emil-Marius PMP DA
115. Păle Dănuț PSD DA
116. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
117. Petric Octavian PRO Europa DA
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
120. Pop Andrei PSD DA
121. Popa Florin PSD DA
122. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
123. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
124. Popescu Pavel PNL DA
125. Preda Cezar-Florin PNL DA
126. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
127. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
128. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
129. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
130. Rădulescu Alexandru PSD DA
131. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
132. Răduț Violeta PSD DA
133. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
134. Roman Ioan Sorin PSD DA
135. Romanescu Cristinel PNL DA
136. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
137. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
138. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
139. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
140. Sefer Cristian-George PSD DA
141. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Simion Lucian-Eduard PSD DA
144. Simonis Alfred - Robert PSD DA
145. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
146. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
147. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
148. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
149. Stancu Florinel PRO Europa DA
150. Stativă Irinel Ioan PSD DA
151. Stănescu Alexandru PSD DA
152. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
153. Suciu Matei PSD DA
154. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
155. Surgent Marius-Gheorghe - DA
156. Șarapatin Elvira PSD DA
157. Șișcu George PNL DA
158. Șotcan Theodora PSD DA
159. Șovăială Constantin PNL DA
160. Ștefan Corneliu PSD DA
161. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
162. Tabugan Ion - DA
163. Teacă Alexandru PMP DA
164. Teiș Alina PSD DA
165. Tîlvăr Angel PSD DA
166. Toma Ilie PSD DA
167. Tudor Beatrice PSD DA
168. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
169. Țachianu Marian PSD DA
170. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
171. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
172. Varga Glad-Aurel PNL DA
173. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
174. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
175. Velcea Nicolae PSD DA
176. Vișan George-Gabriel PSD DA
177. Vîrză Mihăiță PSD DA
178. Vlad Sergiu Cosmin USR -
179. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
180. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
181. Weber Mihai PSD DA
182. Zainea Cornel USR Abținere
183. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 8 aprilie 2020, 9:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro