Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:15

Poziție pe
ordinea de zi:
10,1
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 573/2019 privind statutul Limbii Semnelor Române
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:231 94 55 20 18 7 12 14 11
- voturi pentru (DA):117 93 1 - 18 - 1 - 4
- voturi împotrivă (NU):111 1 53 20 - 7 11 14 5
- abțineri:3 - 1 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton - DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin - NU
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PNL NU
15. Banias Mircea Marius PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Birchall Ana - Abținere
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
34. Borza Remus-Adrian PNL NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PNL NU
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Culeafă Mihai PNL NU
59. Cupă Ion PMP NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PRO Europa NU
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
66. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Durbacă Eugen PRO Europa NU
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
76. Florea Damian PNL NU
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PNL NU
85. Georgescu Laura PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic - NU
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Gudu Vasile PNL NU
95. Hărătău Elena PNL NU
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati NU
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ionescu George PNL NU
104. Ioniță Antoneta PNL NU
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Longher Victoria Minoritati NU
113. Lovin Dumitru - DA
114. Lungu Tudorița PNL NU
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR NU
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Mareș Mara PNL NU
120. Marica Petru-Sorin PRO Europa NU
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Mihalescul Dumitru PNL NU
125. Mircea Florin PSD DA
126. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
127. Mohaci Mihai PRO Europa NU
128. Moise Costin-Sebastian PMP NU
129. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
131. Movilă Petru PMP NU
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
133. Neagu Nicolae PNL NU
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nicolae Andrei PSD NU
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Mihai PRO Europa NU
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Olteanu Daniel - DA
141. Oprea Dumitru PNL NU
142. Palăr Ionel PNL NU
143. Pambuccian Varujan Minoritati NU
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Pau Radu - Adrian PRO Europa NU
146. Păle Dănuț PSD DA
147. Petric Octavian PRO Europa NU
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Pistru Eusebiu-Manea - NU
151. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa NU
152. Ponta Victor-Viorel PRO Europa NU
153. Pop Andrei PSD DA
154. Pop Georgian PSD DA
155. Popa Florin PSD DA
156. Popa Mihai Valentin PRO Europa NU
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Preda Cezar-Florin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Romanescu Cristinel PNL NU
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
180. Sefer Cristian-George PSD DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP NU
186. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
189. Stancu Florinel PRO Europa NU
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
194. Suciu Matei PSD DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Surgent Marius-Gheorghe - DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șarapatin Elvira PSD DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șișcu George PNL NU
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
205. Tabugan Ion - NU
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teacă Alexandru PMP NU
208. Teiș Alina PSD DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Glad-Aurel PNL NU
216. Varga Vasile PNL NU
217. Vasile Daniel Minoritati NU
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Vasilică Radu Costin PSD DA
220. Vass Levente UDMR DA
221. Văcaru Alin Vasile PRO Europa NU
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vișan George-Gabriel PSD DA
224. Vîlceanu Dan PNL DA
225. Vîrză Mihăiță PSD DA
226. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
227. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa NU
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 20:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro