Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:28 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:28

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 545/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:137 64 29 13 10 4 9 1 7
- voturi pentru (DA):135 62 29 13 10 4 9 1 7
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton - DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Arsu Alin-Ionuț USR DA
7. Avram Constantin - DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Birchall Ana - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran Ioana PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Viorica PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Cioabă Petre PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cîtea Vasile PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Georgescu Laura PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL DA
58. Gilia Claudia PSD DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Gudu Vasile PNL DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Jivan Luminița-Maria PSD DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Lovin Dumitru - DA
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Mircea Florin PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
80. Mușoiu Ștefan PSD DA
81. Neagu Nicolae PNL DA
82. Neață Eugen PSD DA
83. Nicolae Andrei PSD DA
84. Nistor Laurențiu PSD DA
85. Niță Nicu PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Olteanu Daniel - DA
88. Oprea Dumitru PNL DA
89. Pambuccian Varujan Minoritati DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP DA
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
97. Popescu Pavel PNL DA
98. Preda Cezar-Florin PNL DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Rădulescu Alexandru PSD DA
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Roșca Lucreția PSD DA
106. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
107. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
109. Sefer Cristian-George PSD DA
110. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
111. Simion Lucian-Eduard PSD DA
112. Simionca Ionuț PMP DA
113. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
114. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
115. Stancu Florinel PRO Europa DA
116. Stănescu Alexandru PSD DA
117. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
118. Suciu Matei PSD DA
119. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
120. Surgent Marius-Gheorghe - DA
121. Șarapatin Elvira PSD DA
122. Șișcu George PNL DA
123. Șovăială Constantin PNL DA
124. Tabugan Ion - DA
125. Teacă Alexandru PMP DA
126. Teiș Alina PSD DA
127. Tîlvăr Angel PSD DA
128. Toma Ilie PSD NU
129. Tudor Beatrice PSD DA
130. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
131. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
132. Varga Vasile PNL DA
133. Velcea Nicolae PSD DA
134. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
135. Zainea Cornel USR DA
136. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
137. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 0:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro