Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 16:10 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 16:10

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:164 71 36 19 11 6 4 10 7
- voturi pentru (DA):158 71 35 19 10 6 2 9 6
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - 2 - -
- abțineri:4 - 1 - 1 - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Anton Anton - DA
3. Arsu Alin-Ionuț USR DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PNL DA
7. Banias Mircea Marius PNL DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
15. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
20. Borza Remus-Adrian PNL DA
21. Bran Ioana PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PNL DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică - DA
30. Căciulă Aurel PSD DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Cătăniciu Steluța-Gustica - Abținere
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Cioabă Petre PSD DA
36. Ciocan Dan PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cocoș Vasile PSD DA
39. Codreanu Constantin PMP DA
40. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
41. Constantin Daniel PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cupă Ion PMP DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD DA
46. Dîrzu Ioan PSD DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
50. Drulă Cătălin USR DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Fădor Angelica PNL DA
54. Florea Oana-Consuela PSD DA
55. Furtună Mirela PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
57. Georgescu Laura PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
60. Gheorghe Tinel PNL DA
61. Gherman Dumitru PSD DA
62. Ghilea Găvrilă PNL DA
63. Hărătău Elena PNL DA
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Huncă Mihaela PRO Europa DA
67. Iancu Marius-Ionel PSD DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR DA
70. Ioniță Antoneta PNL DA
71. Iordache Florin PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
73. Lazăr Sorin PSD DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
75. Lovin Dumitru - DA
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
80. Mareș Mara PNL DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
83. Mircea Florin PSD DA
84. Mohaci Mihai PRO Europa DA
85. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
87. Movilă Petru PMP DA
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
89. Neagu Nicolae PNL DA
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nistor Laurențiu PSD DA
92. Niță Mihai PRO Europa DA
93. Niță Nicu PSD DA
94. Nosa Iuliu PSD DA
95. Olar Corneliu PNL DA
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Palăr Ionel PNL DA
98. Pană Adriana-Doina PSD DA
99. Paraschiv Rodica PSD DA
100. Pașcan Emil-Marius PMP DA
101. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Petrea Gabriel PRO Europa DA
104. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
105. Petric Octavian PRO Europa DA
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
107. Pop Andrei PSD DA
108. Pop Tudor Rareș USR DA
109. Popa Florin PSD DA
110. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
111. Preda Cezar-Florin PNL DA
112. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
113. Prună Cristina-Mădălina USR DA
114. Radu Anișoara PSD DA
115. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
116. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
117. Răduț Violeta PSD DA
118. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
119. Roman Florin-Claudiu PNL DA
120. Roman Ioan Sorin PSD DA
121. Romanescu Cristinel PNL DA
122. Roșca Lucreția PSD DA
123. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
124. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
125. Sefer Cristian-George PSD DA
126. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
127. Simion Lucian-Eduard PSD DA
128. Simionca Ionuț PMP DA
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
131. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
132. Solomon Adrian PSD DA
133. Spânu Ion PRO Europa DA
134. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
135. Stancu Florinel PRO Europa DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Stănescu Alexandru PSD DA
138. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
139. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
140. Surgent Marius-Gheorghe - DA
141. Szabó Ödön UDMR DA
142. Șarapatin Elvira PSD DA
143. Șovăială Constantin PNL DA
144. Tabugan Ion - DA
145. Teacă Alexandru PMP DA
146. Teiș Alina PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Tîlvăr Angel PSD DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Trăilă Cristina PNL DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
153. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
154. Vass Levente UDMR DA
155. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
156. Velcea Nicolae PSD DA
157. Vexler Silviu Minoritati NU
158. Vîrză Mihăiță PSD DA
159. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
160. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
161. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
162. Zainea Cornel USR DA
163. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
164. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 6 iunie 2020, 2:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro