Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2006 > 14:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2006, ora 14:25

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
PL 822/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.67/2006 privind gestionarea fondurilor nerambursabile destinate finanțării politicii agricole comune alocate de la Comunitatea Europeană, precum și a fondurilor de cofinanțare și prefinanțare alocate de la bugetul de stat
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:209 64 35 23 34 16 9 14 14
- voturi pentru (DA):202 63 33 22 34 15 9 14 12
- voturi împotrivă (NU):2 1 - 1 - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:5 - 2 - - 1 - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Boureanu Cristian Alexandru - DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Crăciunescu Grigore PNL -
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Georgescu Filip PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
82. Hellvig Eduard Raul PC DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM DA
91. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR -
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lambrino Radu PD-L DA
97. Lari-Iorga Leonida - DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM DA
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PC DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Mătușa Tudor PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Micula Cătălin PNL DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Mînzînă Ion PRM DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
125. Mohora Tudor PSD DA
126. Moisoiu Adrian PRM DA
127. Moldovan Emil Radu PSD DA
128. Momanu Corneliu - DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Munteanu Ioan PSD DA
131. Muscă Monica Octavia - DA
132. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
133. Năstase Adrian PSD DA
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Nedelcu Gabriela PSD DA
136. Nica Dan PSD DA
137. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Paveliu Marian Sorin - DA
145. Petrea Constantin PD-L DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Nicolae PC DA
150. Popescu Ionica Constanța PC DA
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Preda Ion PNL DA
153. Pruteanu Vasile - DA
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
157. Pușcă Mircea Valer PNL DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Rogin Marius PD-L DA
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
164. Rușanu Dan Radu PNL DA
165. Sanda Victor PSD DA
166. Sandu Gabriel - DA
167. Sasu Ion PSD DA
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Semcu Adrian Emanuil PNL -
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Cristian PRM DA
178. Străchinaru Petre PD-L DA
179. Strungă Emil PNL DA
180. Szekely Levente Csaba UDMR DA
181. Știucă Alecsandru PSD DA
182. Tabără Valeriu PD-L DA
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
185. Timar Liviu PSD DA
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Todoran Pavel PSD DA
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toma Horia-Victor PNL DA
190. Toró Tiberiu UDMR DA
191. Tudose Mihai PSD DA
192. Turcan Raluca - DA
193. Țundrea Ioan PC DA
194. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
195. Ujeniuc Dragoș - -
196. Ungureanu Petre - -
197. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
198. Vainer Aurel Minoritati DA
199. Varga Attila UDMR DA
200. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
201. Vălean Adina Ioana PNL DA
202. Văsioiu Horia PD-L DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD DA
204. Vlădoiu Aurel PSD DA
205. Voicu Cătălin PSD DA
206. Voinea Florea PSD DA
207. Zaharia Claudius Mihail - DA
208. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
209. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 8:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro