Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2020 > 14:15 Versiunea pentru printare
Joi, 12 martie 2020, ora 14:15

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 84/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.11/2020 privind stocurile de urgență medicală, precum și unele măsuri aferente instituirii carantinei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:255 112 56 22 15 11 14 18 7
- voturi pentru (DA):255 112 56 22 15 11 14 18 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton - DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin - DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana - DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Borza Remus-Adrian PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion PMP DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
96. Găină Mihăiță PNL DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PRO Europa DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
117. Intotero Natalia-Elena PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Itu Cornel PSD DA
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru - DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
145. Mohaci Mihai PRO Europa DA
146. Moise Costin-Sebastian PMP DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nicolae Andrei PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Niță Mihai PRO Europa DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olteanu Daniel - DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petcu Toma-Florin PNL DA
170. Petrea Gabriel PRO Europa DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PRO Europa DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
176. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR DA
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
184. Preda Cezar-Florin PNL DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Anișoara PSD DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Sefer Cristian-George PSD DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Simionca Ionuț PMP DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
208. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion PRO Europa DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stancu Florinel PRO Europa DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șarapatin Elvira PSD DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șova Lucian PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL DA
227. Ștefan Corneliu PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teacă Alexandru PMP DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
235. Toma Ilie PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Țachianu Marian PSD DA
240. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
241. Varga Glad-Aurel PNL DA
242. Varga Vasile PNL DA
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vîlceanu Dan PNL DA
248. Vîrză Mihăiță PSD DA
249. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
250. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zainea Cornel USR DA
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 19:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro