Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2020 > 15:12 Versiunea pentru printare
Joi, 12 martie 2020, ora 15:12

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 337/2019 privind acordarea unor zile libere părinților pentru supravegherea copiilor, în situația închiderii temporare a unităților de învățământ
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:269 115 61 24 18 10 15 18 8
- voturi pentru (DA):269 115 61 24 18 10 15 18 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton - DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin - DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana - DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
74. Culeafă Mihai PNL DA
75. Cupă Ion PMP DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
83. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
84. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
85. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PNL DA
101. Georgescu Laura PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PRO Europa DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru - DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
147. Mihalescul Dumitru PNL DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
150. Mohaci Mihai PRO Europa DA
151. Moise Costin-Sebastian PMP DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Movilă Petru PMP DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL DA
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Niță Mihai PRO Europa DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olteanu Daniel - DA
167. Oprea Dumitru PNL DA
168. Oprișcan Mihai Doru - DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP DA
174. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petcu Toma-Florin PNL DA
177. Petrea Gabriel PRO Europa DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Petric Octavian PRO Europa DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
182. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
183. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Preda Cezar-Florin PNL DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Sefer Cristian-George PSD DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simion Lucian-Eduard PSD DA
218. Simionca Ionuț PMP DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
221. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Spânu Ion PRO Europa DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
225. Stan Viorel PSD DA
226. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
227. Stancu Florinel PRO Europa DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Alexandru PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șarapatin Elvira PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șișcu George PNL DA
239. Șovăială Constantin PNL DA
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teacă Alexandru PMP DA
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Toma Ilie PSD DA
248. Trăilă Cristina PNL DA
249. Tudor Beatrice PSD DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vass Levente UDMR DA
258. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
264. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 19:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro