Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2006 > 13:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2006, ora 13:46

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
PL 783/2006 pentru modificarea și completarea Legii nr.128/1997 privind Statutul personalului didactic
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:219 65 38 23 35 16 11 14 17
- voturi pentru (DA):217 64 37 23 35 16 11 14 17
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
25. Boureanu Cristian Alexandru - DA
26. Brînzan Ovidiu PSD DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PC DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Cliveti Minodora PSD DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dumitru Ion PSD DA
61. Dușa Mircea PSD DA
62. Duțu Stelian PD-L DA
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Gonțea Ion PD-L DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hellvig Eduard Raul PC DA
83. Iancu Iulian PSD DA
84. Ifrim Mircea PRM DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
88. Ionescu Daniel PSD Abținere
89. Iordache Florin PSD DA
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor - DA
93. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L DA
99. Lari-Iorga Leonida - DA
100. Longher Ghervazen Minoritati DA
101. Luchian Ion PNL DA
102. Macaleți Costică PSD DA
103. Magheru Paul PRM DA
104. Man Mircea PD-L DA
105. Manolescu Oana Minoritati DA
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marian Dan Mihai PNL DA
108. Marin Constantin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mătușa Tudor PRM DA
117. Merce Ilie PRM DA
118. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati DA
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu - DA
134. Movilă Petru PD-L DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Muscă Monica Octavia - DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olarean Aurel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Paveliu Marian Sorin - DA
151. Păun Nicolae Minoritati DA
152. Petrea Constantin PD-L DA
153. Plumb Rovana PSD DA
154. Ponta Victor-Viorel PSD DA
155. Popa Cornel PNL DA
156. Popa Daniela PC DA
157. Popa Nicolae PC DA
158. Popescu Ionica Constanța PC DA
159. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
160. Preda Ion PNL DA
161. Pruteanu Vasile - DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Puzdrea Dumitru PD-L DA
168. Radan Mihai Minoritati DA
169. Rădulescu Cristian PD-L DA
170. Rogin Marius PD-L DA
171. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
172. Rus Ioan Aurel PRM DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Rușanu Dan Radu PNL NU
175. Sanda Victor PSD DA
176. Sandu Gabriel - DA
177. Sasu Ion PSD DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sóki Béla UDMR DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stanciu Anghel PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Cristian PRM DA
189. Străchinaru Petre PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Știucă Alecsandru PSD DA
193. Tabără Valeriu PD-L DA
194. Tamás Sándor UDMR DA
195. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
196. Tărniceru Petru PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Timiș Ioan PNL DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR DA
202. Tudor Constantin PC DA
203. Turcan Raluca - DA
204. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
205. Ujeniuc Dragoș - DA
206. Ungureanu Petre - DA
207. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
208. Ursărescu Dorinel - DA
209. Vainer Aurel Minoritati DA
210. Varga Attila UDMR DA
211. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
212. Vălean Adina Ioana PNL DA
213. Văsioiu Horia PD-L DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlădoiu Aurel PSD DA
216. Voicu Cătălin PSD DA
217. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
218. Zaharia Claudius Mihail - DA
219. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 aprilie 2019, 21:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro