Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.03.2007 > 13:03 Versiunea pentru printare
Marți, 6 martie 2007, ora 13:03

Poziție pe
ordinea de zi:
24
Subiect vot: Vot final
PL 926/2006 pentru completarea Legii nr.752/2001 privind organizarea și funcționarea Academiei Române
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 71 35 21 40 18 11 12 19
- voturi pentru (DA):217 70 35 20 37 18 11 12 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:7 1 - - 2 - - - 4
- nu au votat:2 - - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică - Abținere
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Becșenescu Dumitru - DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Chiș Filonaș PSD DA
46. Cindrea Ioan PSD DA
47. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
48. Ciontu Corneliu - DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Cliveti Minodora PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM DA
54. Corlățean Titus PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Faina Constantin PC DA
71. Fenechiu Relu PNL DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati DA
73. Florea Damian PC DA
74. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
75. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
76. Furo Iuliu Ioan PRM DA
77. Gabor Gheorghe PNL DA
78. Găleteanu Monalisa PSD DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gheorghe Valeriu PNL DA
81. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Giurgiu Mircia - DA
84. Gonțea Ion PD-L DA
85. Grigore Dan PD-L DA
86. Gubandru Aurel PSD DA
87. Gușă Cozmin Horea - DA
88. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
89. Hoban Ioan PNL DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PSD DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Macaleți Costică PSD DA
108. Magheru Paul PRM DA
109. Manda Iulian Claudiu PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PC DA
112. Marian Dan Mihai PNL DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
121. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM -
122. Mătușa Tudor PRM DA
123. Merce Ilie PRM DA
124. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
125. Micula Cătălin PNL DA
126. Mircea Costache PRM DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mironescu Laurențiu PD-L DA
129. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
130. Mitrea Manuela PSD DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
132. Mînzînă Ion PRM DA
133. Mocanu Vasile PSD DA
134. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohora Tudor PSD DA
137. Moisoiu Adrian PRM DA
138. Momanu Corneliu - DA
139. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
140. Movilă Petru PD-L DA
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Muscă Monica Octavia - DA
143. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
144. Năstase Adrian PSD DA
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Nedelcu Gabriela PSD DA
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
150. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oancea Viorel - DA
153. Olarean Aurel PD-L DA
154. Oltean Ioan PD-L DA
155. Ovidenie Costel - DA
156. Pardău Dumitru - -
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD Abținere
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Nicolae PC DA
163. Popescu Dan Ioan PC DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
165. Preda Cezar-Florin PD-L DA
166. Preda Ion PNL DA
167. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
168. Pupeză Viorel PSD DA
169. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
170. Pușcă Mircea Valer PNL DA
171. Puzdrea Dumitru PD-L Abținere
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Rușanu Dan Radu PNL DA
177. Sanda Victor PSD DA
178. Sandu Gabriel - Abținere
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD DA
182. Săpunaru Nini PNL DA
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
185. Scutaru Adrian George PNL DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sirețeanu Mihail PSD DA
188. Sóki Béla UDMR DA
189. Soporan Vasile Filip PSD DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stanciu Anghel PSD DA
192. Stănescu Mircea PSD DA
193. Stănișoară Mihai PD-L DA
194. Stoica Ion - DA
195. Străchinaru Petre PD-L DA
196. Strungă Emil PNL DA
197. Szekely Levente Csaba UDMR DA
198. Șandru Marcela Lavinia - DA
199. Știrbeț Cornel - Abținere
200. Știucă Alecsandru PSD DA
201. Tabără Valeriu PD-L DA
202. Tamás Sándor UDMR DA
203. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
204. Tărniceru Petru PSD DA
205. Timar Liviu PSD DA
206. Timiș Ioan PNL DA
207. Toma Florentina Marilena PSD DA
208. Toma Horia-Victor PNL DA
209. Toró Tiberiu UDMR DA
210. Tudor Constantin PC DA
211. Tudor Marcu PRM DA
212. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
213. Ungureanu Petre - Abținere
214. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
215. Vainer Aurel Minoritati DA
216. Varga Attila UDMR DA
217. Vasile Aurelia PSD DA
218. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
219. Văsioiu Horia PD-L DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlădoiu Aurel PSD DA
222. Voicu Cătălin PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
224. Zaharia Claudius Mihail - DA
225. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
226. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
227. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 1 octombrie 2022, 2:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro