Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:05

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 5/2020 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliul European și Consiliu - Foaie de parcurs pentru un acord privind bugetul pe termen lung al Uniunii pentru perioada 2021-2027 - Contribuția Comisiei Europene la reuniunea Consiliului European din 20-21 iunie 2019 COM(2019)295
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:232 108 52 20 13 8 15 7 8
- voturi pentru (DA):229 107 52 19 12 8 15 7 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Anton Anton PSD DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin PSD DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Birchall Ana - DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius - DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran-Voinea Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina - DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
71. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe - DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Georgescu Laura PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Ioniță Antoneta PNL DA
110. Iordache Florin PSD DA
111. Itu Cornel PSD DA
112. Jivan Luminița-Maria - DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru - DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Marica Petru-Sorin PRO România DA
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
128. Mihalescul Dumitru PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Moise Costin-Sebastian PMP DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Niță Mihai PRO România DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL DA
146. Olteanu Daniel PSD DA
147. Oprea Dumitru PNL DA
148. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
158. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
159. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
160. Pop Andrei PSD DA
161. Pop Georgian PSD DA
162. Pop Rareș Tudor USR DA
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Mihai Valentin PRO România DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
167. Popescu Pavel PNL DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
169. Preda Cezar-Florin PNL DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
174. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
175. Rădulescu Alexandru PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan - DA
177. Rădulescu Gabriel PMP DA
178. Răduț Violeta PSD DA
179. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Roșca Lucreția PSD DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Sefer Cristian-George PSD DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
188. Simion Lucian-Eduard PSD DA
189. Simionca Ionuț PMP DA
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
192. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Spânu Ion PRO România DA
195. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
196. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șotcan Theodora PSD DA
206. Șovăială Constantin PNL DA
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PRO România DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Trăilă Cristina PNL DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Tușa Adriana Diana PSD DA
217. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Varga Vasile PNL DA
220. Vasile Daniel Minoritati DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Vasilică Radu Costin PSD DA
223. Vass Levente UDMR DA
224. Vexler Silviu Minoritati DA
225. Vișan George-Gabriel PSD DA
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
228. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
229. Weber Mihai PSD DA
230. Zainea Cornel USR DA
231. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 20:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro