Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 14/2020 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Banca Centrală Europeană, Comitetul Economic și Social European, Comitetul Regiunilor și Banca Europeană de Investiții Strategia anuală pentru 2020 privind creșterea durabilă COM(2019)650
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:237 109 55 22 12 9 15 7 7
- voturi pentru (DA):235 109 55 20 12 9 15 7 7
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton PSD DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin PSD DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana - DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius - DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina - DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Georgescu Laura PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL DA
103. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
104. Gudu Vasile PNL DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria - DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru - DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Marica Petru-Sorin PRO România DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
132. Mihalescul Dumitru PNL DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Moise Costin-Sebastian PMP DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Niță Mihai PRO România DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL DA
150. Olteanu Daniel PSD DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
163. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Rareș Tudor USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Mihai Valentin PRO România DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan - DA
181. Rădulescu Gabriel PMP DA
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PRO România DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teacă Alexandru PMP DA
216. Teiș Alina PRO România DA
217. Terea Ioan PSD DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Tudor Beatrice PSD DA
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Tușa Adriana Diana PSD DA
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
224. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vișan George-Gabriel PSD DA
231. Vîrză Mihăiță PSD DA
232. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zainea Cornel USR DA
236. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 aprilie 2021, 21:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro