Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.03.2007 > 13:11 Versiunea pentru printare
Marți, 13 martie 2007, ora 13:11

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 521/2006 pentru modificarea și completarea Legii privind constituirea dreptului de proprietate privată asupra terenurilor situate în intravilanul localităților în Delta Dunării nr.679/2002
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:229 78 36 17 40 19 9 13 17
- voturi pentru (DA):204 77 33 17 39 18 9 4 7
- voturi împotrivă (NU):17 1 2 - 1 1 - 9 3
- abțineri:8 - 1 - - - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati NU
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciontu Corneliu - DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Dumitru PRM DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Eserghep Gelil PRM DA
64. Faina Constantin PC DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati NU
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghe Valeriu PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gușă Cozmin Horea - DA
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
86. Hanganu Romeo Octavian PC DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
90. Ionescu Daniel PSD DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Liga Dănuț PD-L DA
99. Longher Ghervazen Minoritati NU
100. Luchian Ion PNL DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Magheru Paul PRM DA
103. Man Mircea PD-L DA
104. Manda Iulian Claudiu PSD DA
105. Manolescu Oana Minoritati NU
106. Manta Pantelimon PC DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
114. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
115. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
116. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
117. Meir Nati - NU
118. Merce Ilie PRM DA
119. Micula Cătălin PNL DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
121. Mircea Costache PRM DA
122. Mircovici Niculae Minoritati NU
123. Mironescu Laurențiu PD-L DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
126. Mînzînă Ion PRM DA
127. Mocanu Alexandru PD-L DA
128. Mocanu Vasile PSD DA
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Moisoiu Adrian PRM DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu - NU
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
144. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
145. Niță Constantin PSD DA
146. Nițulescu Teodor PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel - Abținere
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Olteanu Bogdan PNL NU
151. Ovidenie Costel - NU
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pardău Dumitru - Abținere
154. Pavelescu Aurelian - DA
155. Paveliu Marian Sorin - Abținere
156. Păun Nicolae Minoritati NU
157. Petrea Constantin PD-L DA
158. Plumb Rovana PSD DA
159. Ponta Victor-Viorel PSD DA
160. Pop Claudiu Adrian PSD DA
161. Popa Cornel PNL DA
162. Popa Nicolae PC DA
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
165. Preda Ion PNL DA
166. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
167. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
168. Pușcaș Vasile PSD DA
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Puzdrea Dumitru PD-L DA
171. Radan Mihai Minoritati DA
172. Rădulescu Cristian PD-L DA
173. Rogin Marius PD-L DA
174. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
175. Rus Ioan Aurel PRM DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Sanda Victor PSD DA
178. Sandu Gabriel - Abținere
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PSD DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD DA
182. Săpunaru Nini PNL DA
183. Sârb Gheorghe PD-L DA
184. Sârbu Marian PSD DA
185. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
186. Scutaru Adrian George PNL Abținere
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sirețeanu Mihail PSD DA
189. Sóki Béla UDMR DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stan Ion PSD DA
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Mircea PSD DA
195. Stănișoară Mihai PD-L DA
196. Stoica Ion - Abținere
197. Străchinaru Petre PD-L DA
198. Strungă Emil PNL DA
199. Szekely Levente Csaba UDMR DA
200. Șandru Marcela Lavinia - DA
201. Știrbeț Cornel - Abținere
202. Știucă Alecsandru PSD DA
203. Tabără Valeriu PD-L NU
204. Tamás Sándor UDMR DA
205. Tămagă Constantin PSD DA
206. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
207. Tărniceru Petru PSD DA
208. Teodorescu George Alin PSD DA
209. Timar Liviu PSD DA
210. Todoran Pavel PSD DA
211. Toma Horia-Victor PNL DA
212. Toró Tiberiu UDMR DA
213. Țundrea Ioan PC DA
214. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
215. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
216. Vainer Aurel Minoritati NU
217. Varga Attila UDMR DA
218. Vasile Aurelia PSD DA
219. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
220. Văsioiu Horia PD-L DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlădoiu Aurel PSD DA
223. Voicu Cătălin PSD DA
224. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
225. Voinea Florea PSD DA
226. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
227. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
228. Zegrean Augustin PD-L DA
229. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 4 iulie 2020, 8:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro