Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.02.2021 > 15:51 Versiunea pentru printare
Marți, 2 februarie 2021, ora 15:51

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 370/2016 pentru completarea art.12 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.23/2008 privind pescuitul și acvacultura
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati
- prezenți:288 91 83 51 31 18 14
- voturi pentru (DA):286 90 82 51 31 18 14
- voturi împotrivă (NU):2 1 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
37. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR PLUS DA
49. Bulai Oana-Gianina PSD DA
50. Burciu Cristina PNL DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR DA
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
63. Chira Claudiu-Martin PNL DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD DA
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
68. Ciubuc Ciprian AUR DA
69. Cîtea Vasile PSD DA
70. Coarnă Dumitru PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
72. Constantin Daniel PNL DA
73. Cozma Adrian-Felician PNL DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristea Andi-Lucian PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
77. Cristian Brian USR PLUS DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD DA
83. Dancă Ionel PNL DA
84. Dehelean Silviu USR PLUS DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
87. Drulă Cătălin USR PLUS DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Flucuș Dumitru PNL DA
104. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
105. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria AUR DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
124. Havârneanu Filip USR PLUS DA
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
133. Ilie Victor USR PLUS DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan AUR DA
147. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
148. Lazăr Teodor USR PLUS DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
170. Mitrea Dumitrina AUR DA
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR PLUS DA
179. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
180. Mușoiu Ștefan PSD DA
181. Nacov Gheorghe Minoritati DA
182. Nagy Szabolcs UDMR DA
183. Nagy Vasile AUR DA
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oteșanu Daniela PSD DA
192. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
193. Paladi George-Adrian PSD DA
194. Panait Radu USR PLUS DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
197. Pecingină Gheorghe PNL DA
198. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
199. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Piper-Savu Florin PSD DA
201. Plăiașu Gabriel PNL DA
202. Polak Tudor PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
204. Pop Darius AUR DA
205. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
206. Popa Alexandru PNL DA
207. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PSD DA
209. Popescu Pavel PNL DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad PSD DA
212. Popica Eduard-Andrei PSD DA
213. Predescu Ana-Loredana PSD DA
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD DA
216. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
217. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
218. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
219. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roman Nicolae AUR DA
223. Roșca Mircea PNL DA
224. Rujan Dumitru PNL DA
225. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
226. Salan Viorel PSD DA
227. Sandu Viorica PSD DA
228. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
229. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
230. Scripnic Lilian AUR DA
231. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
234. Simion George-Nicolae AUR DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stancu Paul PSD DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Vetuța PNL DA
240. Stoian Maria PNL DA
241. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
242. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
243. Stoica Diana USR PLUS DA
244. Stoica Elena PSD DA
245. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
248. Șandru Cosmin PNL DA
249. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
250. Șerban Gianina AUR DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șișcu George PNL NU
253. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
254. Șoldan Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Ștefan Ion PNL DA
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tanasă Dan AUR DA
260. Tănase Antonel PNL DA
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
263. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
264. Terente Eugen USR PLUS DA
265. Thellmann Christine PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
267. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
268. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
269. Toma Ilie PSD DA
270. Toma Vasilică PSD DA
271. Trăilă Cristina PNL DA
272. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
275. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tuță George-Cristian PNL DA
278. Țachianu Marian PSD DA
279. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
280. Țoiu Oana-Silvia USR PLUS DA
281. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
283. Vexler Silviu Minoritati DA
284. Volosatîi Boris AUR DA
285. Vulpescu Ioan PSD DA
286. Wiener Adrian USR PLUS DA
287. Zakarias Zoltán UDMR DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 11 aprilie 2021, 12:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro