Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.03.2007 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 27 martie 2007, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 888/2006 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.15/2002 privind introducerea tarifului de utilizare a rețelei de drumuri naționale din România
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 70 32 17 40 15 11 9 18
- voturi pentru (DA):185 68 32 1 40 15 11 8 10
- voturi împotrivă (NU):17 2 - 15 - - - - -
- abțineri:9 - - 1 - - - - 8
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM NU
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Constantinescu Anca PD-L DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD DA
51. Diaconescu Renică PC DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati -
58. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
59. Dumitriu Mihai PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
65. Firczak Gheorghe Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM NU
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Glăvan Ștefan PC DA
74. Gonțea Ion PD-L DA
75. Grigore Dan PD-L DA
76. Grosaru Mircea Minoritati DA
77. Gubandru Aurel PSD DA
78. Gușă Cozmin Horea - DA
79. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
80. Hanganu Romeo Octavian PC DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ifrim Mircea PRM DA
83. Igaș Traian Constantin PD-L DA
84. Ilie Cristian PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PSD DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Iriza Marius PRM NU
90. Jipa Florina Ruxandra PRM NU
91. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
92. Kovacs Attila UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lificiu Petru - DA
95. Liga Dănuț PD-L DA
96. Longher Ghervazen Minoritati DA
97. Luchian Ion PNL DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Magheru Paul PRM NU
100. Man Mircea PD-L DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mătușa Tudor PRM NU
110. Meir Nati - DA
111. Merce Ilie PRM NU
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
114. Mircea Costache PRM NU
115. Mircovici Niculae Minoritati DA
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
118. Mitrea Manuela PSD DA
119. Mitrea Miron Tudor PSD DA
120. Mînzînă Ion PRM Abținere
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocanu Vasile PSD DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM NU
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu - DA
128. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
129. Movilă Petru PD-L DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Năstase Adrian PSD DA
132. Nechita Aurel PSD DA
133. Nedelcu Gabriela PSD DA
134. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
137. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
138. Nițulescu Teodor PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel - Abținere
141. Olarean Aurel PD-L DA
142. Oprea Gabriel PSD DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Paveliu Marian Sorin - Abținere
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Pop Claudiu Adrian PSD DA
148. Popa Cornel PNL DA
149. Popa Nicolae PC DA
150. Popescu Florin Aurelian - Abținere
151. Popescu Ionica Constanța PC DA
152. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
153. Pruteanu Vasile - DA
154. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
155. Pupeză Viorel PSD DA
156. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
157. Pușcaș Vasile PSD DA
158. Pușcă Mircea Valer PNL DA
159. Puzdrea Dumitru PD-L DA
160. Radan Mihai Minoritati DA
161. Rădulescu Cristian PD-L DA
162. Rogin Marius PD-L DA
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
164. Rus Ioan Aurel PRM NU
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Sanda Victor PSD DA
167. Sandu Gabriel - Abținere
168. Sandu-Capră Mihai PNL DA
169. Sasu Ion PSD DA
170. Săniuță Marian-Florian PSD NU
171. Săpunaru Nini PNL DA
172. Sârb Gheorghe PD-L DA
173. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
174. Scutaru Adrian George PNL DA
175. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Sirețeanu Mihail PSD NU
178. Sóki Béla UDMR DA
179. Soporan Vasile Filip PSD DA
180. Stan Ioan PSD DA
181. Stanciu Anghel PSD DA
182. Stănescu Mircea PSD DA
183. Stoica Ion - Abținere
184. Străchinaru Petre PD-L DA
185. Strungă Emil PNL DA
186. Știrbeț Cornel - Abținere
187. Știucă Alecsandru PSD DA
188. Tamás Sándor UDMR DA
189. Tămagă Constantin PSD DA
190. Tărniceru Petru PSD DA
191. Teodorescu George Alin PSD DA
192. Timar Liviu PSD DA
193. Timiș Ioan PNL DA
194. Toma Florentina Marilena PSD DA
195. Toma Horia-Victor PNL DA
196. Toró Tiberiu UDMR DA
197. Tudor Constantin PC DA
198. Tudose Mihai PSD DA
199. Turcan Raluca - Abținere
200. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
201. Ungureanu Petre - Abținere
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
203. Varga Attila UDMR DA
204. Vasile Aurelia PSD DA
205. Văsioiu Horia PD-L DA
206. Vlădoiu Aurel PSD DA
207. Voicu Cătălin PSD DA
208. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
209. Voinea Florea PSD DA
210. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
211. Zegrean Augustin PD-L DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 aprilie 2019, 3:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro