Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.06.2021 > 14:40 Versiunea pentru printare
Marți, 15 iunie 2021, ora 14:40

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 262/2020 Propunerea legislativă pentru modificarea art.234 din Legea nr.207/2015 privind Codul de procedură fiscală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:314 108 87 55 27 20 16 1
- voturi pentru (DA):205 1 87 55 27 19 16 -
- voturi împotrivă (NU):109 107 - - - 1 - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD NU
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD NU
33. Bende Sándor UDMR NU
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD NU
40. Blaga Daniel-Codruț USR DA
41. Bode Lucian Nicolae PNL DA
42. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
43. Bota Călin-Ioan PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin USR DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
46. Budăi Marius-Constantin PSD NU
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD NU
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
59. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
60. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
61. Chelaru Mircia AUR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
63. Chichirău Cosette-Paula USR DA
64. Chira Claudiu-Martin PNL DA
65. Chirilă Virgil Alin PSD NU
66. Ciofu Cătălina PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
68. Ciornei Radu Tudor USR DA
69. Ciubuc Ciprian AUR DA
70. Cîtea Vasile PSD NU
71. Coarnă Dumitru PSD NU
72. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
73. Constantin Daniel PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician PNL DA
75. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
76. Cristea Andi-Lucian PSD NU
77. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
78. Cristian Brian USR DA
79. Crîstici Ognean Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian PNL DA
81. Csép Éva-Andrea UDMR DA
82. Csoma Botond UDMR DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Damian Romulus-Marius PSD NU
85. Dancă Ionel PNL DA
86. Dămureanu Ringo AUR DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD NU
89. Drancă Andrei-Iulian USR DA
90. Drulă Cătălin USR DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
92. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
93. Dumitru Florian-Emil PNL DA
94. Dunava Costel Neculai PSD NU
95. Enachi Raisa AUR DA
96. Farago Petru UDMR DA
97. Fădor Angelica PNL DA
98. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
99. Fălcoi Nicu USR DA
100. Fechet Mircea PNL DA
101. Feodor Silviu Minoritati DA
102. Feodorov Lucian AUR DA
103. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
104. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
105. Florea Daniel PSD NU
106. Florea Oana-Consuela PSD NU
107. Floroiu Ionel PSD NU
108. Flucuș Dumitru PNL DA
109. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
110. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
111. Furtună Mirela PSD NU
112. Gál Károly UDMR DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilă Anamaria AUR DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
116. Georgescu Nicolae PSD NU
117. Gheba Daniel-Sorin USR DA
118. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
119. Gheorghiu Bogdan PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
122. Giugea Nicolae PNL DA
123. Giurgiu Adrian USR DA
124. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
125. Gliga Dumitrița PSD NU
126. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
127. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
129. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
130. Gudu Michael PNL DA
131. Hajdu Gábor UDMR DA
132. Halici Nicușor PSD NU
133. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
134. Havârneanu Filip USR DA
135. Hărătău Elena PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
137. Horga Maria-Gabriela PNL DA
138. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
139. Huțu Alexandra PSD NU
140. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
141. Iancu Marius-Ionel PSD NU
142. Ichim Cristian-Paul USR DA
143. Ilie Victor USR DA
144. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
145. Intotero Natalia-Elena PSD NU
146. Ion Stelian-Cristian USR DA
147. Ionescu George PNL DA
148. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
149. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
150. Kelemen Attila UDMR DA
151. Kelemen Hunor UDMR DA
152. Kiss János PNL DA
153. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
154. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
155. Könczei Csaba UDMR DA
156. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
157. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
158. Lasca Mihai Ioan - NU
159. Lazăr Ion-Marian USR DA
160. Lazăr Teodor USR DA
161. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
162. Longher Ghervazen Minoritati DA
163. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
164. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
165. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
166. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
167. Macovei Silviu Nicu PSD NU
168. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
169. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
170. Mang Ioan PSD NU
171. Manta Claudiu PSD NU
172. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
173. Mărculescu Dumitru PNL DA
174. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
175. Miftode Marius-Andrei USR DA
176. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
178. Miklós Zoltán UDMR DA
179. Mina Marian PSD NU
180. Mircea Florin PSD NU
181. Miruță Radu-Dinel USR DA
182. Mitrea Dumitrina AUR DA
183. Moisin Radu-Marin PNL DA
184. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
185. Molnar Ervin PNL DA
186. Molnar Radu-Iulian USR DA
187. Morar Olivia-Diana PNL DA
188. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
189. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
190. Munteanu Remus PSD NU
191. Murariu Oana USR DA
192. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
193. Mușoiu Ștefan PSD NU
194. Nacov Gheorghe Minoritati DA
195. Nagy Szabolcs UDMR DA
196. Nassar Rodica PSD NU
197. Năcuță Sorin PNL DA
198. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
199. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
200. Neagu Denisa-Elena USR DA
201. Neață Eugen PSD NU
202. Nechita Aurel PSD NU
203. Niță Nicu PSD NU
204. Olar Corneliu PNL DA
205. Orban Ludovic PNL DA
206. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
207. Oteșanu Daniela PSD NU
208. Özmen Oana-Marciana USR DA
209. Paladi George-Adrian PSD NU
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Panait Radu USR DA
212. Paraschiv Rodica PSD NU
213. Pavelescu Nicolae PSD NU
214. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
215. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
216. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
217. Piper-Savu Florin PSD NU
218. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
219. Plăiașu Gabriel PNL DA
220. Polak Tudor PNL DA
221. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
222. Pop Darius AUR DA
223. Pop Rareș Tudor USR DA
224. Popa Radu Mihai PSD NU
225. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
226. Popescu Pavel PNL DA
227. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
228. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
229. Popica Eduard-Andrei PSD NU
230. Predescu Ana-Loredana PSD NU
231. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
232. Presură Alexandra PSD NU
233. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
234. Prună Cristina-Mădălina USR DA
235. Prunean Alin-Costel USR DA
236. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
237. Rafila Alexandru PSD NU
238. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
239. Rizea Cristina Camelia USR DA
240. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
241. Roman Florin-Claudiu PNL DA
242. Roman Nicolae AUR DA
243. Roșca Mircea PNL DA
244. Rujan Dumitru PNL DA
245. Salan Viorel PSD NU
246. Sandu Viorica PSD NU
247. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
248. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
249. Scripnic Lilian AUR DA
250. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
251. Seres Dénes UDMR DA
252. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
253. Simion George-Nicolae AUR DA
254. Simonis Alfred - Robert PSD NU
255. Solomon Adrian PSD NU
256. Stancu Ionel Minoritati DA
257. Stancu Paul PSD NU
258. Stativă Irinel Ioan PSD NU
259. Stănescu Vetuța PNL DA
260. Stângă George-Cătălin PNL DA
261. Stoian Maria PNL DA
262. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
263. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
264. Stoica Diana USR DA
265. Stoica Elena PSD NU
266. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șandru Cosmin PNL DA
271. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
272. Șerban Gianina AUR DA
273. Șimon Gheorghe PSD NU
274. Șișcu George PNL DA
275. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
276. Șoldan Gheorghe PSD NU
277. Șoptică Costel PNL DA
278. Șovăială Constantin PNL DA
279. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
280. Tanasă Dan AUR DA
281. Tănase Antonel PNL DA
282. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
283. Tătaru Nelu PNL DA
284. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
285. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
286. Terente Eugen USR DA
287. Thellmann Christine PNL DA
288. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
289. Toda Daniel-Liviu USR DA
290. Todosiu Beniamin USR DA
291. Toma Ilie PSD NU
292. Toma Vasilică PSD NU
293. Trăilă Cristina PNL DA
294. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
295. Tudorache Daniel PSD NU
296. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
297. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
298. Turcan Raluca PNL DA
299. Tușa Adriana Diana PSD NU
300. Tuță George-Cristian PNL DA
301. Țachianu Marian PSD NU
302. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
303. Țoiu Oana-Silvia USR DA
304. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
305. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
306. Varga Glad-Aurel PNL DA
307. Vexler Silviu Minoritati DA
308. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
309. Volosatîi Boris AUR DA
310. Weber Mihai PSD NU
311. Wiener Adrian USR DA
312. Zakarias Zoltán UDMR DA
313. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
314. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 14:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro