Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.03.2022 > 11:58 Versiunea pentru printare
Marți, 29 martie 2022, ora 11:58

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final - PL-x 130/2022 - Vot final
Adoptare PL 130/2022 privind reglementarea activității prestatorului casnic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:295 101 67 54 25 19 16 13
- voturi pentru (DA):257 101 66 53 1 19 15 2
- voturi împotrivă (NU):13 - - 1 1 - - 11
- abțineri:25 - 1 - 23 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR Abținere
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR Abținere
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîrcă Constantin PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț USR DA
40. Bola Bogdan-Alexandru - NU
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR Abținere
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin - NU
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Cîtea Vasile PSD DA
66. Coarnă Dumitru PSD DA
67. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian PNL DA
74. Csép Éva-Andrea UDMR DA
75. Csoma Botond UDMR DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Damian Romulus-Marius PSD DA
78. Dancă Ionel - NU
79. Dămureanu Ringo AUR Abținere
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR Abținere
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru AUR Abținere
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Gál Károly UDMR DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilă Anamaria - DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheba Daniel-Sorin USR DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
108. Gheorghiu Bogdan PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Giugea Nicolae - NU
111. Giurgiu Adrian USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
113. Gliga Dumitrița PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
115. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
118. Gudu Michael PNL DA
119. Hajdu Gábor UDMR DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul USR DA
129. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George - NU
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
137. Kelemen Attila UDMR DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kiss János PNL DA
140. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
141. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
142. Könczei Csaba UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
159. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
160. Mărculescu Dumitru PNL DA
161. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Miftode Marius-Andrei USR DA
164. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR DA
170. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
171. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
178. Munteanu Remus PSD DA
179. Murariu Oana USR DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Mușoiu Ștefan PSD DA
182. Nacov Gheorghe Minoritati DA
183. Nagy Vasile AUR Abținere
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
186. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
187. Neagu Denisa-Elena USR DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
191. Oteșanu Daniela PSD DA
192. Özmen Oana-Marciana USR DA
193. Paladi George-Adrian PSD DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Panait Radu USR DA
196. Paraschiv Rodica PSD DA
197. Pavelescu Nicolae PSD DA
198. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
199. Pecingină Gheorghe PNL DA
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Piper-Savu Florin PSD DA
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
203. Plăiașu Gabriel - NU
204. Polak Tudor PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
206. Pop Darius AUR Abținere
207. Pop Rareș Tudor USR DA
208. Popa Alexandru PNL DA
209. Popa Radu Mihai PSD DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PSD DA
212. Popescu Pavel PNL DA
213. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
214. Popica Eduard-Andrei PSD DA
215. Predescu Ana-Loredana PSD DA
216. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
217. Presură Alexandra PSD DA
218. Prună Cristina-Mădălina USR DA
219. Prunean Alin-Costel USR DA
220. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
221. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
222. Rizea Cristina Camelia USR DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roșca Mircea PNL DA
226. Rujan Dumitru PNL DA
227. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
228. Salan Viorel PSD DA
229. Sandu Viorica PSD DA
230. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
231. Scripnic Lilian AUR Abținere
232. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stancu Paul PSD DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Vetuța PNL DA
241. Stângă George-Cătălin PNL DA
242. Stoian Maria PNL DA
243. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
244. Stoica Diana USR DA
245. Stoica Elena PSD DA
246. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
251. Șerban Gianina AUR Abținere
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
255. Șoldan Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șovăială Constantin - NU
258. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
259. Tanasă Dan AUR Abținere
260. Tănase Antonel - NU
261. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
262. Tătaru Nelu PNL DA
263. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
264. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
265. Terente Eugen USR DA
266. Thellmann Christine PNL DA
267. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
268. Tobă Francisc - DA
269. Toda Daniel-Liviu USR DA
270. Todosiu Beniamin USR DA
271. Toma Ilie PSD DA
272. Toma Vasilică PSD DA
273. Trăilă Cristina PNL DA
274. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
277. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
278. Turcan Raluca PNL DA
279. Tușa Adriana Diana PSD DA
280. Tuță George-Cristian PNL DA
281. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
282. Țoiu Oana-Silvia USR DA
283. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
284. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
285. Varga Glad-Aurel PNL DA
286. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
287. Vexler Silviu Minoritati DA
288. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
289. Volosatîi Boris AUR Abținere
290. Vulpescu Ioan PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Wiener Adrian USR DA
293. Zakarias Zoltán UDMR DA
294. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 5 octombrie 2022, 15:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro