Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.05.2022 > 12:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 mai 2022, ora 12:49

Subiect vot: Vot final - PL-x 250/2014 - Vot final adoptare
Adoptare PL 250/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.186/2013 privind constiuirea și funcționarea parcurilor industriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 92 62 47 22 14 16 18
- voturi pentru (DA):242 91 62 47 1 14 16 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:27 - - - 20 - - 7
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR Abținere
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bola Bogdan-Alexandru - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian - Abținere
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csoma Botond UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dancă Ionel - DA
77. Dămureanu Ringo AUR Abținere
78. Dehelean Silviu USR DA
79. Dinu Cristina-Elena PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR Abținere
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR Abținere
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria - Abținere
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD -
105. Giugea Nicolae - DA
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul USR DA
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
137. Lasca Mihai Ioan - Abținere
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Lazăr Teodor USR DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
143. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
144. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
145. Macovei Silviu Nicu PSD DA
146. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
152. Miftode Marius-Andrei USR DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Miklós Zoltán UDMR DA
155. Mina Marian PSD DA
156. Mircea Florin PSD DA
157. Miruță Radu-Dinel USR DA
158. Moisin Radu-Marin PNL DA
159. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
160. Molnar Ervin PNL DA
161. Molnar Radu-Iulian USR DA
162. Morar Olivia-Diana PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
164. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
165. Munteanu Remus PSD DA
166. Murariu Oana USR DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nacov Gheorghe Minoritati DA
169. Nagy Szabolcs UDMR DA
170. Nagy Vasile AUR Abținere
171. Nassar Rodica PSD DA
172. Năcuță Sorin PNL DA
173. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
174. Neagu Denisa-Elena USR DA
175. Neață Eugen PSD DA
176. Nechita Aurel PSD DA
177. Niță Nicu PSD DA
178. Orban Ludovic - DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
180. Oteșanu Daniela PSD DA
181. Paladi George-Adrian PSD DA
182. Pambuccian Varujan Minoritati DA
183. Panait Radu USR DA
184. Paraschiv Rodica PSD DA
185. Pavelescu Nicolae PSD DA
186. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
187. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
188. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
189. Piper-Savu Florin PSD DA
190. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
191. Plăiașu Gabriel - DA
192. Polak Tudor PNL DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
194. Pop Darius AUR Abținere
195. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian PSD DA
197. Popica Eduard-Andrei PSD DA
198. Predescu Ana-Loredana PSD DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prună Cristina-Mădălina USR DA
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Nicolae - Abținere
206. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
210. Scripnic Lilian AUR Abținere
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion George-Nicolae AUR Abținere
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stancu Paul PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Vetuța PNL DA
220. Stângă George-Cătălin PNL DA
221. Stoian Maria PNL DA
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
224. Stoica Diana USR DA
225. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Șandru Cosmin PNL DA
230. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
231. Șerban Gianina AUR NU
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șișcu George PNL DA
234. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
235. Șoldan Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Ștefan Ion - DA
238. Tănase Antonel - DA
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
242. Terente Eugen USR DA
243. Thellmann Christine PNL DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Tobă Francisc - DA
246. Toda Daniel-Liviu USR DA
247. Todosiu Beniamin USR DA
248. Toma Vasilică PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
251. Tudorache Daniel PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
253. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Tuță George-Cristian PNL DA
257. Țachianu Marian PSD DA
258. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
259. Țoiu Oana-Silvia USR DA
260. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Volosatîi Boris AUR Abținere
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 7 august 2022, 19:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro