Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2007 > 13:19 Versiunea pentru printare
Joi, 28 iunie 2007, ora 13:19

Poziție pe
ordinea de zi:
31
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 898/2006 privind modificarea și completarea Legii nr.213 din 27 mai 2004 privind exercitarea profesiei de psiholog cu drept de liberă practică, înființarea, organizarea și funcționarea Colegiului Psihologilor din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:212 79 35 16 30 17 11 9 15
- voturi pentru (DA):199 75 33 14 30 15 11 9 12
- voturi împotrivă (NU):7 2 1 2 - - - - 2
- abțineri:5 2 - - - 2 - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică - DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Antal István UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Ioan PSD DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Câmpanu Liviu PNL DA
41. Chiper Gheorghe PSD DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
43. Ciontu Corneliu PC DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM DA
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL DA
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Florea Damian PC DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghișe Ioan PNL NU
76. Giurgiu Mircia - NU
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Grigore Dan PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD DA
82. Hanganu Romeo Octavian PC DA
83. Hoban Ioan PNL DA
84. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilie Cristian PD-L DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iustian Mircea Teodor - DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lificiu Petru - DA
98. Macaleți Costică PSD DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Manda Iulian Claudiu PSD DA
101. Manolescu Oana Minoritati DA
102. Manta Pantelimon - DA
103. Marian Dan Mihai PNL DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Martin Eduard-Stelian PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
111. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Micula Cătălin PNL DA
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mironescu Laurențiu PD-L DA
117. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
119. Mînzînă Ion PRM DA
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
128. Munteanu Ioan PSD DA
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD DA
131. Nechita Aurel PSD DA
132. Nedelcu Gabriela PSD DA
133. Nica Dan PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
136. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
137. Niță Constantin PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Oltean Ioan PD-L DA
141. Olteanu Bogdan PNL DA
142. Ovidenie Costel - DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pardău Dumitru - DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Ponta Victor-Viorel PSD DA
148. Pop Claudiu Adrian PSD DA
149. Popa Daniela PC DA
150. Popa Nicolae PNL -
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
153. Pupeză Viorel PSD DA
154. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
155. Pușcaș Vasile PSD DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Radan Mihai Minoritati DA
158. Rădulescu Cristian PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM NU
161. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
162. Sanda Victor PSD DA
163. Sandu Gabriel - DA
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD DA
166. Săniuță Marian-Florian PSD DA
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
171. Sirețeanu Mihail PSD DA
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD DA
174. Stan Ioan PSD DA
175. Stan Ion PSD NU
176. Stanciu Anghel PSD DA
177. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
178. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
179. Stănescu Mircea PSD DA
180. Stoica Ion - DA
181. Străchinaru Petre PD-L DA
182. Strungă Emil PNL DA
183. Szekely Levente Csaba UDMR DA
184. Știrbeț Cornel - DA
185. Știreanu Octavian PSD DA
186. Știucă Alecsandru PSD DA
187. Tabără Valeriu PD-L DA
188. Tamás Sándor UDMR DA
189. Tămagă Constantin PSD DA
190. Teodorescu George Alin PSD DA
191. Timar Liviu PSD DA
192. Timiș Ioan PNL DA
193. Todoran Pavel PSD DA
194. Toró Tiberiu UDMR Abținere
195. Tudor Marcu PRM DA
196. Tudose Mihai PSD DA
197. Ungureanu Petre - DA
198. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
199. Ursărescu Dorinel PNL DA
200. Varga Attila UDMR DA
201. Vasile Aurelia PSD DA
202. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
203. Văsioiu Horia PD-L DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Vlădoiu Aurel PSD DA
206. Voicu Cătălin PSD DA
207. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
208. Voinea Florea PSD DA
209. Zaharia Claudius Mihail - DA
210. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
211. Zegrean Augustin PD-L DA
212. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 24 aprilie 2019, 3:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro