Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.06.2007 > 13:28 Versiunea pentru printare
Joi, 28 iunie 2007, ora 13:28

Poziție pe
ordinea de zi:
54
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 313/2007 pentru modificarea și completarea Legii 19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale, publicată în Monitorul Oficial al României, Nr.140/1.04.2000, Partea I
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:216 83 34 17 32 16 11 8 15
- voturi pentru (DA):208 80 34 17 32 15 9 8 13
- voturi împotrivă (NU):5 1 - - - 1 2 - 1
- abțineri:3 2 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică - DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
12. Ardelean Lia PC NU
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
25. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
26. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călian Petru PC DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Ciopraga Mircea PNL DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cocrea Olguța - DA
49. Corlățean Titus PSD DA
50. Crăciunescu Grigore PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dan Iosif PSD DA
53. Diaconescu Marin PRM DA
54. Diaconescu Renică PNL DA
55. Dida Corneliu Ioan PSD DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
63. Dumitriu Mihai PSD DA
64. Dumitru Ion PSD DA
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC DA
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Florea Damian PC DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Găleteanu Monalisa PSD DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Giurgiu Mircia - NU
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Grigore Dan PD-L DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD DA
85. Hanganu Romeo Octavian PC DA
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ifrim Mircea PRM DA
91. Igaș Traian Constantin PD-L DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilie Cristian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iustian Mircea Teodor - DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
99. Lakatos Petru UDMR DA
100. Lificiu Petru - DA
101. Macaleți Costică PSD DA
102. Man Mircea PD-L DA
103. Manda Iulian Claudiu PSD DA
104. Manolescu Oana Minoritati DA
105. Manta Pantelimon - DA
106. Marian Dan Mihai PNL DA
107. Marin Constantin PSD DA
108. Martin Eduard-Stelian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Máté András-Levente UDMR DA
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
115. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
116. Merce Ilie PRM DA
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
118. Micula Cătălin PNL DA
119. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
120. Mircea Costache PRM DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L DA
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
123. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
124. Mînzînă Ion PRM DA
125. Mocanu Alexandru PD-L DA
126. Mocanu Vasile PSD DA
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohora Tudor PSD DA
130. Moisoiu Adrian PRM DA
131. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
133. Munteanu Ioan PSD DA
134. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
135. Nassar Rodica PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
141. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
142. Niță Constantin PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olarean Aurel PD-L DA
145. Oltean Ioan PD-L DA
146. Olteanu Bogdan PNL DA
147. Ovidenie Costel - DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pardău Dumitru - DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Daniela PC NU
154. Popa Nicolae PNL DA
155. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
156. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
159. Pușcaș Vasile PSD DA
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Radan Mihai Minoritati DA
162. Rădulescu Cristian PD-L DA
163. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
164. Rus Ioan Aurel PRM DA
165. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
166. Sanda Victor PSD DA
167. Sandu Gabriel - DA
168. Sandu-Capră Mihai PNL DA
169. Sasu Ion PSD DA
170. Săniuță Marian-Florian PSD DA
171. Săpunaru Nini PNL DA
172. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
175. Sirețeanu Mihail PSD DA
176. Sóki Béla UDMR DA
177. Soporan Vasile Filip PSD DA
178. Stan Ioan PSD DA
179. Stan Ion PSD DA
180. Stanciu Anghel PSD DA
181. Stativă Irinel Ioan PSD DA
182. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
183. Stănescu Mircea PSD DA
184. Stoica Ion - DA
185. Străchinaru Petre PD-L DA
186. Strungă Emil PNL DA
187. Szekely Levente Csaba UDMR DA
188. Știrbeț Cornel - DA
189. Știreanu Octavian PSD DA
190. Știucă Alecsandru PSD DA
191. Tabără Valeriu PD-L DA
192. Tamás Sándor UDMR DA
193. Tămagă Constantin PSD DA
194. Teodorescu George Alin PSD NU
195. Timar Liviu PSD DA
196. Timiș Ioan PNL DA
197. Todoran Pavel PSD DA
198. Toró Tiberiu UDMR DA
199. Tudor Marcu PRM DA
200. Tudose Mihai PSD DA
201. Ungureanu Petre - DA
202. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
203. Ursărescu Dorinel PNL DA
204. Varga Attila UDMR DA
205. Vasile Aurelia PSD DA
206. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
207. Văsioiu Horia PD-L DA
208. Vlase Petru Gabriel PSD DA
209. Vlădoiu Aurel PSD DA
210. Voicu Cătălin PSD DA
211. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
212. Voinea Florea PSD DA
213. Zaharia Claudius Mihail - DA
214. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
215. Zegrean Augustin PD-L DA
216. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 3 octombrie 2022, 2:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro