Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.09.2007 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 4 septembrie 2007, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
PL 425/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/2007 pentru completarea Legii nr. 202/2006 privind organizarea și funcționarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, precum și pentru stabilirea unor măsuri de reorganizare instituțională
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 72 31 14 32 13 7 8 18
- voturi pentru (DA):190 69 31 14 32 13 6 8 17
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Amarie Constantin PD-L DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andon Sergiu PC -
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Becșenescu Dumitru PD-L DA
16. Bejinariu Eugen PSD Abținere
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Boureanu Cristian Alexandru - DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Ioan PSD DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Cindrea Ioan PSD DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Codîrlă Liviu PRM DA
41. Constantinescu Anca PD-L DA
42. Constantinescu Viorel PSD NU
43. Corlățean Titus PSD DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin PRM DA
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dobre Traian PNL DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Zamfir - DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dumitru Ion PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Gheorghe Valeriu PNL DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Grigore Dan PD-L DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iustian Mircea Teodor - DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kovacs Attila UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Lificiu Petru - DA
90. Luchian Ion PNL DA
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Man Mircea PD-L DA
93. Manda Iulian Claudiu PSD DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Mircea Costache PRM DA
107. Mircovici Niculae Minoritati DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mocanu Alexandru PD-L DA
112. Mocanu Vasile PSD DA
113. Mocioalcă Ion PSD DA
114. Moisoiu Adrian PRM DA
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu - DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Movilă Petru PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Nedelcu Gabriela PSD DA
123. Nica Dan PSD DA
124. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
125. Niță Constantin PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Oltean Ioan PD-L DA
128. Oprea Gabriel PSD DA
129. Ovidenie Costel - DA
130. Palăr Ionel PNL DA
131. Pardău Dumitru - DA
132. Pop Claudiu Adrian PSD DA
133. Popa Cornel PNL DA
134. Popa Daniela PC DA
135. Popa Nicolae PNL DA
136. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
137. Pruteanu Vasile - DA
138. Pupeză Viorel PSD DA
139. Pușcaș Vasile PSD DA
140. Pușcă Mircea Valer PNL DA
141. Radan Mihai Minoritati DA
142. Rădulescu Cristian PD-L DA
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rus Ioan Aurel PRM DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
147. Sanda Victor PSD DA
148. Sandu Gabriel - Abținere
149. Sandu-Capră Mihai PNL DA
150. Sasu Ion PSD DA
151. Săniuță Marian-Florian PSD DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Sârbu Marian PSD DA
154. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
155. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sirețeanu Mihail PSD DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stan Ion PSD DA
162. Stanciu Anghel PSD DA
163. Stativă Irinel Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
165. Stoica Ion - DA
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Szekely Levente Csaba UDMR DA
168. Știrbeț Cornel - DA
169. Știucă Alecsandru PSD -
170. Tabără Valeriu PD-L DA
171. Tamás Sándor UDMR DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Timiș Ioan PNL DA
175. Todoran Pavel PSD DA
176. Tudor Constantin PD-L DA
177. Tudor Marcu PRM DA
178. Turcan Raluca - DA
179. Țundrea Ioan PC DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș - DA
182. Ungureanu Petre - DA
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Ursărescu Dorinel PNL DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
188. Văsioiu Horia PD-L DA
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voicu Cătălin PSD DA
192. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
193. Zaharia Claudius Mihail - DA
194. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 1:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro