Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:19 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:19

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-19
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 510/2007 pentru acordarea unor ajutoare pentru anumite categorii de persoane
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 56 30 17 42 17 8 8 12
- voturi pentru (DA):179 53 30 17 42 16 5 8 8
- voturi împotrivă (NU):7 2 - - - - 3 - 2
- abțineri:2 - - - - - - - 2
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bónis István UDMR -
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
43. Cliveti Minodora PSD DA
44. Cocrea Olguța - NU
45. Codîrlă Liviu PD-L DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Marin PRM DA
50. Diaconescu Renică PNL DA
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dușa Mircea PSD DA
60. Duțu Stelian PD-L DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Faina Constantin PC NU
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Florea Damian PC DA
65. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghișe Ioan PNL DA
74. Giurgiu Mircia - NU
75. Gonțea Ion PD-L DA
76. Grigore Dan PD-L DA
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Hanganu Romeo Octavian - DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel - DA
81. Iancu Iulian PSD DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ilie Cristian PD-L DA
84. Ionescu Daniel PD-L DA
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kovacs Attila UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Lificiu Petru PD-L DA
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Man Mircea PD-L DA
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PRM DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L DA
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Momanu Corneliu - DA
121. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
122. Movilă Petru PD-L DA
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Năstase Adrian PSD DA
126. Nica Dan PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olarean Aurel PD-L DA
132. Oltean Ioan PD-L DA
133. Olteanu Bogdan PNL DA
134. Ovidenie Costel - DA
135. Pavelescu Aurelian - DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Pop Claudiu Adrian PSD DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popa Nicolae PNL DA
140. Popescu Ionica Constanța PC DA
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
142. Preda Cezar-Florin PD-L DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
144. Pupeză Viorel PSD DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
148. Rus Ioan Aurel PRM DA
149. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
150. Sandu Gabriel - Abținere
151. Sandu-Capră Mihai PNL DA
152. Sasu Ion PSD DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Sârb Gheorghe PD-L DA
155. Sârbu Marian PSD DA
156. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sirețeanu Mihail PSD DA
159. Sóki Béla UDMR DA
160. Soporan Vasile Filip PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD -
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stănescu Mircea PSD DA
165. Stoica Ion - Abținere
166. Străchinaru Petre PD-L DA
167. Strungă Emil PNL DA
168. Szekely Levente Csaba UDMR DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tamás Sándor UDMR DA
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Timiș Ioan PNL DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR DA
176. Tudor Constantin PD-L DA
177. Tudor Marcu PRM DA
178. Țundrea Ioan PC NU
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
181. Ursărescu Dorinel PNL DA
182. Varga Attila UDMR DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Vlădoiu Aurel PSD DA
187. Voinea Florea PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail - DA
189. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
190. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 30 septembrie 2022, 2:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro