Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:24 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:24

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-29
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 509/2007 pentru modificarea Legii nr.102/2004 privind majorarea unor drepturi salariale ale personanlului de specialitate artistică din cadrul Filarmonicii "George Enescu" din București
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:196 57 32 19 43 16 7 9 13
- voturi pentru (DA):154 48 32 - 43 15 2 9 5
- voturi împotrivă (NU):38 7 - 18 - - 5 - 8
- abțineri:3 1 - 1 - 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bentu Dumitru PSD NU
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Brînză William Gabriel PD-L DA
23. Buciu Angela PRM NU
24. Buciuta Ștefan Minoritati DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
31. Călian Petru PD-L DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Câmpanu Liviu PNL DA
34. Chiper Gheorghe PSD DA
35. Chiș Filonaș PSD DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - NU
42. Codîrlă Liviu PD-L DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin PRM NU
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dragomir Dumitru PRM NU
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Liana Minoritati DA
53. Dumitrescu Zamfir - DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Duțu Stelian PD-L DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Eserghep Gelil PRM NU
59. Faina Constantin PC NU
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
61. Florea Damian PC DA
62. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM NU
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Gheorghe Valeriu PNL DA
69. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
70. Ghișe Ioan PNL DA
71. Giurgiu Mircia - NU
72. Gonțea Ion PD-L DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Hanganu Romeo Octavian - NU
76. Hoban Ioan PNL DA
77. Hogea Vlad Gabriel - DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM NU
81. Ilie Cristian PD-L DA
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
83. Ionescu Daniel PD-L DA
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
86. Kelemen Hunor UDMR DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Kovacs Attila UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lambrino Radu PD-L DA
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM NU
95. Man Mircea PD-L DA
96. Manda Iulian Claudiu PSD DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD DA
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD NU
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM NU
109. Merce Ilie PRM NU
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PRM NU
114. Mironescu Laurențiu PD-L DA
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
116. Mitrea Miron Tudor PSD NU
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocanu Vasile PSD DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
121. Moisoiu Adrian PRM NU
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu - NU
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Movilă Petru PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olarean Aurel PD-L DA
136. Oltean Ioan PD-L DA
137. Olteanu Bogdan PNL DA
138. Ovidenie Costel - NU
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Pavelescu Aurelian - NU
141. Paveliu Marian Sorin - DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Daniela PC NU
145. Popa Nicolae PNL DA
146. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
147. Preda Cezar-Florin PD-L DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
149. Pupeză Viorel PSD DA
150. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM NU
154. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
155. Sanda Victor PSD DA
156. Sandu-Capră Mihai PNL DA
157. Sasu Ion PSD Abținere
158. Săniuță Marian-Florian PSD NU
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L DA
161. Sârbu Marian PSD DA
162. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
163. Seres Dénes UDMR DA
164. Sirețeanu Mihail PSD NU
165. Sóki Béla UDMR DA
166. Soporan Vasile Filip PSD DA
167. Stanciu Anghel PSD DA
168. Stativă Irinel Ioan PSD DA
169. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
170. Stănescu Mircea PSD DA
171. Stoica Ion - NU
172. Străchinaru Petre PD-L DA
173. Strungă Emil PNL DA
174. Szekely Levente Csaba UDMR DA
175. Tabără Valeriu PD-L DA
176. Tamás Sándor UDMR DA
177. Tămagă Constantin PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toró Tiberiu UDMR Abținere
181. Tudor Constantin PD-L DA
182. Tudor Marcu PRM NU
183. Țundrea Ioan PC NU
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș - DA
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
187. Ursărescu Dorinel PNL DA
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Attila UDMR DA
190. Vasile Aurelia PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
192. Vlase Petru Gabriel PSD DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voinea Florea PSD -
195. Zaharia Claudius Mihail - DA
196. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro