Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:39 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:39

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 624/2007 pentru modificarea art. 30 și art. 46 din Legea nr. 303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:199 55 35 18 42 17 8 10 14
- voturi pentru (DA):65 - 1 12 40 - 7 1 4
- voturi împotrivă (NU):127 53 33 5 2 16 1 8 9
- abțineri:7 2 1 1 - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Almășan Liviu PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR NU
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR NU
11. Avram Dumitru PRM NU
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Becșenescu Dumitru PD-L NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bivolaru Ioan PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bónis István UDMR NU
23. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD NU
34. Câmpanu Liviu PNL NU
35. Chiper Gheorghe PSD NU
36. Chiș Filonaș PSD NU
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Ciopraga Mircea PNL NU
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
41. Cliveti Minodora PSD NU
42. Cocrea Olguța - NU
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Constantinescu Anca PD-L DA
45. Crăciunescu Grigore PNL NU
46. Cutean Vasile Emilian PSD NU
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PNL NU
49. Dida Corneliu Ioan PSD NU
50. Dorneanu Valer PSD NU
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL NU
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
54. Dumitrescu Liana Minoritati NU
55. Dumitrescu Zamfir - NU
56. Dumitriu Mihai PSD NU
57. Dușa Mircea PSD NU
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR NU
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Florea Damian PC DA
64. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
65. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
66. Furo Iuliu Ioan PRM NU
67. Gabor Gheorghe PNL NU
68. Găleteanu Monalisa PSD NU
69. Georgescu Filip PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic PNL NU
71. Gheorghe Valeriu PNL NU
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
73. Ghișe Ioan PNL NU
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Gonțea Ion PD-L DA
76. Grigore Dan PD-L DA
77. Grosaru Mircea Minoritati NU
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
79. Hanganu Romeo Octavian - NU
80. Hoban Ioan PNL NU
81. Hogea Vlad Gabriel - DA
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Ifrim Mircea PRM NU
84. Ilie Cristian PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Kelemen Hunor UDMR NU
90. Kerekes Károly UDMR NU
91. Kovacs Attila UDMR NU
92. Lakatos Petru UDMR NU
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Longher Ghervazen Minoritati NU
96. Macaleți Costică PSD NU
97. Magheru Paul PRM DA
98. Man Mircea PD-L DA
99. Manda Iulian Claudiu PSD NU
100. Manta Pantelimon PNL NU
101. Marian Dan Mihai PNL NU
102. Marin Constantin PSD NU
103. Martin Eduard-Stelian PSD NU
104. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
105. Máté András-Levente UDMR NU
106. Matei Cătălin Lucian PSD NU
107. Mazăre Alexandru PSD NU
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
110. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
111. Mătușa Tudor PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
114. Micula Cătălin PNL NU
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Mitrea Miron Tudor PSD NU
119. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mocanu Vasile PSD NU
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Momanu Corneliu - NU
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
126. Movilă Petru PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD NU
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
129. Năstase Adrian PSD NU
130. Nica Dan PSD NU
131. Nicolicea Eugen PSD NU
132. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
134. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
135. Niță Constantin PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Olarean Aurel PD-L DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL NU
140. Ovidenie Costel - NU
141. Palăr Ionel PNL NU
142. Pavelescu Aurelian - NU
143. Paveliu Marian Sorin - Abținere
144. Petrea Constantin PD-L DA
145. Pop Claudiu Adrian PSD NU
146. Popa Daniela PC DA
147. Popa Nicolae PNL NU
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
150. Preda Cezar-Florin PD-L DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD NU
153. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
154. Pușcă Mircea Valer PNL NU
155. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM DA
157. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
158. Sanda Victor PSD NU
159. Sandu Gabriel - NU
160. Sandu-Capră Mihai PNL NU
161. Sasu Ion PSD NU
162. Săniuță Marian-Florian PSD NU
163. Săpunaru Nini PNL NU
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
166. Seres Dénes UDMR NU
167. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
168. Sóki Béla UDMR NU
169. Soporan Vasile Filip PSD NU
170. Stanciu Anghel PSD NU
171. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
172. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
173. Stoica Ion - DA
174. Străchinaru Petre PD-L DA
175. Strungă Emil PNL NU
176. Szekely Levente Csaba UDMR NU
177. Tabără Valeriu PD-L DA
178. Tamás Sándor UDMR NU
179. Timar Liviu PSD NU
180. Timiș Ioan PNL NU
181. Toma Florentina Marilena PSD NU
182. Toró Tiberiu UDMR Abținere
183. Tudor Constantin PD-L DA
184. Tudor Marcu PRM Abținere
185. Țundrea Ioan PC DA
186. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
187. Ujeniuc Dragoș - NU
188. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
189. Ursărescu Dorinel PNL NU
190. Vainer Aurel Minoritati NU
191. Varga Attila UDMR NU
192. Vasile Aurelia PSD NU
193. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
194. Vlase Petru Gabriel PSD NU
195. Vlădoiu Aurel PSD NU
196. Voinea Florea PSD NU
197. Zaharia Claudius Mihail - NU
198. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
199. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 15:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro