Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
27
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 707/2007 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 57 33 17 42 16 7 10 13
- voturi pentru (DA):77 1 32 7 1 16 5 10 5
- voturi împotrivă (NU):110 53 1 10 41 - 1 - 4
- abțineri:7 2 - - - - 1 - 4
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM NU
13. Bara Nicolae PD-L NU
14. Barbu Gheorghe PD-L NU
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bentu Dumitru PSD NU
20. Bivolaru Ioan PSD NU
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD NU
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
35. Călian Petru PD-L NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD NU
39. Chiș Filonaș PSD NU
40. Cindrea Ioan PSD NU
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
42. Ciopraga Mircea PNL DA
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
44. Cliveti Minodora PSD NU
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PD-L NU
47. Constantinescu Anca PD-L NU
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD NU
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Diaconescu Renică PNL DA
52. Dida Corneliu Ioan PSD NU
53. Dragomir Dumitru PRM DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitrescu Zamfir - NU
58. Dumitriu Mihai PSD NU
59. Dușa Mircea PSD Abținere
60. Duțu Stelian PD-L NU
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Eserghep Gelil PRM NU
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
65. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD NU
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Grigore Dan PD-L NU
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Hoban Ioan PNL DA
80. Hogea Vlad Gabriel - NU
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Ilie Cristian PD-L NU
83. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
84. Ionescu Daniel PD-L NU
85. Iordache Florin PSD NU
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kovacs Attila UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L NU
92. Lificiu Petru PD-L NU
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Macaleți Costică PSD NU
95. Magheru Paul PRM DA
96. Man Mircea PD-L NU
97. Manda Iulian Claudiu PSD NU
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD NU
101. Martin Eduard-Stelian PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD NU
105. Mazăre Alexandru PSD -
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
108. Mătușa Tudor PRM NU
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PRM NU
114. Mironescu Laurențiu PD-L NU
115. Mitrea Miron Tudor PSD NU
116. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
117. Mocanu Alexandru PD-L NU
118. Mocanu Vasile PSD NU
119. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
120. Moisoiu Adrian PRM NU
121. Momanu Corneliu - DA
122. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
123. Movilă Petru PD-L NU
124. Munteanu Ioan PSD NU
125. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
126. Năstase Adrian PSD NU
127. Nica Dan PSD NU
128. Nicolicea Eugen PSD NU
129. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
131. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
132. Niță Constantin PSD NU
133. Nițulescu Teodor PC NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Oltean Ioan PD-L NU
136. Olteanu Bogdan PNL DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Pascu Bogdan PC DA
139. Pavelescu Aurelian - DA
140. Paveliu Marian Sorin - Abținere
141. Petrea Constantin PD-L NU
142. Pop Claudiu Adrian PSD NU
143. Popa Daniela PC Abținere
144. Popa Nicolae PNL DA
145. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
146. Preda Cezar-Florin PD-L NU
147. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
148. Pupeză Viorel PSD DA
149. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
150. Pușcă Mircea Valer PNL DA
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
152. Rus Ioan Aurel PRM NU
153. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
154. Sanda Victor PSD NU
155. Sandu Gabriel - Abținere
156. Sandu-Capră Mihai PNL DA
157. Sasu Ion PSD NU
158. Săniuță Marian-Florian PSD NU
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L NU
161. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD NU
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Soporan Vasile Filip PSD NU
166. Stanciu Anghel PSD NU
167. Stativă Irinel Ioan PSD NU
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
169. Stoica Ion - Abținere
170. Străchinaru Petre PD-L NU
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Tabără Valeriu PD-L NU
174. Tamás Sándor UDMR DA
175. Timar Liviu PSD NU
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Toma Florentina Marilena PSD NU
178. Toró Tiberiu UDMR DA
179. Tudor Constantin PD-L NU
180. Tudose Mihai PSD NU
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș - Abținere
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasile Aurelia PSD NU
189. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
190. Vlase Petru Gabriel PSD NU
191. Vlădoiu Aurel PSD NU
192. Voinea Florea PSD NU
193. Zaharia Claudius Mihail - NU
194. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 12:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro