Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:54 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:54

Poziție pe
ordinea de zi:
47
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 652/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr. 31/1990 privind societățile comerciale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:190 58 33 17 38 14 7 10 13
- voturi pentru (DA):184 58 32 17 38 12 6 10 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:5 - 1 - - 2 - - 2
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL Abținere
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru PD-L DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
31. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciontu Corneliu PC DA
39. Ciopraga Mircea PNL DA
40. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Marin PRM DA
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dida Corneliu Ioan PSD DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru PRM DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PRM DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
62. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Georgescu Filip PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Grigore Dan PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hanganu Romeo Octavian - DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel - DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ilie Cristian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Kovacs Attila UDMR DA
86. Lambrino Radu PD-L DA
87. Lificiu Petru PD-L DA
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Magheru Paul PRM DA
91. Man Mircea PD-L DA
92. Manda Iulian Claudiu PSD DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marian Dan Mihai PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Martin Eduard-Stelian PSD DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Máté András-Levente UDMR Abținere
99. Matei Cătălin Lucian PSD DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mătușa Tudor PRM DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
107. Mircea Costache PRM DA
108. Mironescu Laurențiu PD-L DA
109. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
110. Mitrea Miron Tudor PSD DA
111. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
114. Moisoiu Adrian PRM DA
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu - DA
117. Movilă Petru PD-L DA
118. Munteanu Ioan PSD DA
119. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
120. Năstase Adrian PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
124. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
126. Niță Constantin PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olarean Aurel PD-L DA
129. Oltean Ioan PD-L DA
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Ovidenie Costel - DA
132. Pavelescu Aurelian - DA
133. Petrea Constantin PD-L DA
134. Pop Claudiu Adrian PSD DA
135. Popa Daniela PC DA
136. Popa Nicolae PNL DA
137. Popescu Ionica Constanța PC -
138. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
139. Preda Cezar-Florin PD-L DA
140. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
141. Pupeză Viorel PSD DA
142. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
143. Pușcă Mircea Valer PNL DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rus Ioan Aurel PRM DA
146. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
147. Sanda Victor PSD DA
148. Sandu Gabriel - DA
149. Sandu-Capră Mihai PNL DA
150. Sasu Ion PSD DA
151. Săniuță Marian-Florian PSD DA
152. Săpunaru Nini PNL DA
153. Sârb Gheorghe PD-L DA
154. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Sirețeanu Mihail PSD DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Soporan Vasile Filip PSD DA
159. Stanciu Anghel PSD DA
160. Stativă Irinel Ioan PSD DA
161. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
162. Stoica Ion - Abținere
163. Străchinaru Petre PD-L DA
164. Strungă Emil PNL DA
165. Szekely Levente Csaba UDMR DA
166. Știucă Alecsandru PSD DA
167. Tabără Valeriu PD-L DA
168. Tamás Sándor UDMR DA
169. Timar Liviu PSD DA
170. Timiș Ioan PNL DA
171. Toma Florentina Marilena PSD DA
172. Toró Tiberiu UDMR Abținere
173. Tudor Constantin PD-L DA
174. Tudor Marcu PRM DA
175. Tudose Mihai PSD DA
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ujeniuc Dragoș - DA
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Ursărescu Dorinel PNL DA
181. Vainer Aurel Minoritati DA
182. Varga Attila UDMR DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Vlădoiu Aurel PSD DA
187. Voinea Florea PSD DA
188. Zaharia Claudius Mihail - DA
189. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
190. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 5:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro