Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2007 > 12:42 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2007, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 707/2007 pentru modificarea și completarea Legii administrației publice locale nr.215/2001
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 59 31 19 43 12 8 9 14
- voturi pentru (DA):76 49 4 16 1 1 2 1 2
- voturi împotrivă (NU):108 5 27 - 42 11 6 7 10
- abțineri:8 4 - 1 - - - 1 2
- nu au votat:3 1 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Băeșu George PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Becșenescu Dumitru PD-L NU
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
22. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
23. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
24. Buciu Angela PRM -
25. Buciuta Ștefan Minoritati NU
26. Buda Daniel PD-L NU
27. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
28. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Canacheu Costică PD-L NU
31. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PD-L NU
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD NU
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
37. Ciopraga Mircea PNL NU
38. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
39. Cliveti Minodora PSD DA
40. Cocrea Olguța - NU
41. Codîrlă Liviu PD-L NU
42. Constantinescu Viorel PSD NU
43. Crăciunescu Grigore PNL NU
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Renică PNL NU
46. Dida Corneliu Ioan PSD Abținere
47. Dobre Traian PNL DA
48. Dragomir Dumitru PRM DA
49. Dragomir Gheorghe PNL NU
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitru Ion PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR NU
55. Eserghep Gelil PRM DA
56. Faina Constantin PC NU
57. Fenechiu Relu PNL NU
58. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
59. Furo Iuliu Ioan PRM DA
60. Gabor Gheorghe PNL NU
61. Găleteanu Monalisa PSD DA
62. Georgescu Filip PSD DA
63. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
64. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
65. Ghișe Ioan PNL NU
66. Glăvan Ștefan PC NU
67. Gonțea Ion PD-L NU
68. Grigore Dan PD-L NU
69. Grosaru Mircea Minoritati NU
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gușă Cozmin Horea - Abținere
72. Hanganu Romeo Octavian - NU
73. Hogea Vlad Gabriel - NU
74. Ibram Iusein Minoritati NU
75. Ifrim Mircea PRM -
76. Igaș Traian Constantin PD-L NU
77. Ignat Miron Minoritati Abținere
78. Ilie Cristian PD-L NU
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
80. Ionescu Daniel PD-L NU
81. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
82. Iriza Marius PRM DA
83. Kerekes Károly UDMR NU
84. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
85. Lakatos Petru UDMR NU
86. Liga Dănuț PD-L NU
87. Longher Ghervazen Minoritati NU
88. Macaleți Costică PSD DA
89. Magheru Paul PRM DA
90. Man Mircea PD-L NU
91. Manda Iulian Claudiu PSD DA
92. Marian Dan Mihai PNL NU
93. Marin Constantin PSD NU
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
96. Matei Cătălin Lucian PSD DA
97. Mazăre Alexandru PSD DA
98. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD -
100. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Meir Nati - DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
106. Mircea Costache PRM DA
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
108. Mitrea Miron Tudor PSD NU
109. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
110. Mînzînă Ion PRM Abținere
111. Mocanu Alexandru PD-L NU
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
113. Mohora Tudor PSD DA
114. Moisoiu Adrian PRM DA
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu - NU
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
118. Movilă Petru PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nica Dan PSD DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
126. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
127. Nițulescu Teodor PC DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Olarean Aurel PD-L NU
130. Oltean Ioan PD-L NU
131. Olteanu Bogdan PNL NU
132. Ovidenie Costel - NU
133. Pardău Dumitru - NU
134. Pavelescu Aurelian - DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L NU
137. Pop Claudiu Adrian PSD DA
138. Popa Daniela PC NU
139. Popa Nicolae PNL NU
140. Popescu Ionica Constanța PC NU
141. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
142. Pruteanu Vasile - NU
143. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL NU
146. Radan Mihai Minoritati NU
147. Rădulescu Cristian PD-L NU
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu Gabriel - NU
153. Sandu-Capră Mihai PNL NU
154. Sasu Ion PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
156. Sârb Gheorghe PD-L NU
157. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Seres Dénes UDMR NU
160. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
161. Sóki Béla UDMR NU
162. Soporan Vasile Filip PSD DA
163. Stan Ion PSD DA
164. Stanciu Anghel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
167. Stănescu Mircea PSD DA
168. Străchinaru Petre PD-L NU
169. Strungă Emil PNL NU
170. Szekely Levente Csaba UDMR NU
171. Știreanu Octavian PSD DA
172. Știucă Alecsandru PSD DA
173. Tamás Sándor UDMR DA
174. Tărniceru Petru PSD DA
175. Timar Liviu PSD DA
176. Todoran Pavel PSD DA
177. Toma Florentina Marilena PSD NU
178. Tudor Constantin PD-L NU
179. Tudor Marcu PRM DA
180. Țundrea Ioan PC NU
181. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
182. Ujeniuc Dragoș - NU
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Ursărescu Dorinel PNL NU
185. Varga Attila UDMR NU
186. Vasile Aurelia PSD DA
187. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
188. Văsioiu Horia PD-L NU
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voicu Cătălin PSD DA
192. Voinea Florea PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail - NU
194. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
195. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 13:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro