Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.11.2007 > 12:48 Versiunea pentru printare
Marți, 13 noiembrie 2007, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
34
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 589/2007 privind modificarea articolului 80, alineatul (1), din Legea nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 61 33 19 41 11 9 11 13
- voturi pentru (DA):190 58 33 18 40 11 7 11 12
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - - 1 - 1
- nu au votat:4 1 - 1 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal Árpád-András UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC Abținere
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Becșenescu Dumitru PD-L DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
34. Călian Petru PD-L DA
35. Câmpanu Liviu PNL DA
36. Chiper Gheorghe PSD DA
37. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC -
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Cocrea Olguța - DA
42. Codîrlă Liviu PD-L DA
43. Constantinescu Viorel PSD DA
44. Crăciunescu Grigore PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Diaconescu Renică PNL DA
47. Dida Corneliu Ioan PSD DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru PRM DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitru Ion PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Eserghep Gelil PRM DA
60. Faina Constantin PC DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Florea Damian PC DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
68. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
69. Ghișe Ioan PNL DA
70. Gonțea Ion PD-L DA
71. Grigore Dan PD-L DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Hanganu Romeo Octavian - DA
75. Hogea Vlad Gabriel - DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Ilie Cristian PD-L DA
81. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
82. Ionescu Daniel PD-L DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iriza Marius PRM DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
87. Liga Dănuț PD-L DA
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Luchian Ion PNL DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Man Mircea PD-L DA
93. Manda Iulian Claudiu PSD DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Marian Dan Mihai PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Matei Cătălin Lucian PSD DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Merce Ilie PRM DA
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
105. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
106. Mircea Costache PRM DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L DA
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
111. Mînzînă Ion PRM -
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
114. Mohora Tudor PSD DA
115. Moisoiu Adrian PRM DA
116. Moldovan Emil Radu PSD DA
117. Momanu Corneliu - DA
118. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
119. Movilă Petru PD-L DA
120. Munteanu Ioan PSD DA
121. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nițulescu Teodor PC DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Olarean Aurel PD-L DA
130. Olteanu Bogdan PNL DA
131. Ovidenie Costel - DA
132. Pardău Dumitru - DA
133. Pavelescu Aurelian - DA
134. Păun Nicolae Minoritati DA
135. Petrea Constantin PD-L DA
136. Pop Claudiu Adrian PSD DA
137. Popa Daniela PC DA
138. Popa Nicolae PNL DA
139. Popescu Ionica Constanța PC DA
140. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
141. Pruteanu Vasile - DA
142. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
143. Pupeză Viorel PSD DA
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcă Mircea Valer PNL DA
146. Radan Mihai Minoritati DA
147. Rădulescu Cristian PD-L -
148. Rogin Marius PD-L DA
149. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
150. Rus Ioan Aurel PRM DA
151. Sanda Victor PSD DA
152. Sandu Gabriel - Abținere
153. Sandu-Capră Mihai PNL DA
154. Sasu Ion PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Săpunaru Nini PNL DA
157. Sârb Gheorghe PD-L DA
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sirețeanu Mihail PSD DA
162. Sóki Béla UDMR DA
163. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
164. Stan Ioan PSD DA
165. Stan Ion PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD NU
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stănescu Mircea PSD DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Știreanu Octavian PSD DA
174. Știucă Alecsandru PSD DA
175. Tamás Sándor UDMR DA
176. Tămagă Constantin PSD DA
177. Tărniceru Petru PSD DA
178. Timar Liviu PSD DA
179. Todoran Pavel PSD DA
180. Toma Florentina Marilena PSD DA
181. Tudor Constantin PD-L DA
182. Tudor Marcu PRM DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș - DA
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Ursărescu Dorinel PNL DA
188. Varga Attila UDMR DA
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
191. Văsioiu Horia PD-L DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD DA
193. Vlădoiu Aurel PSD DA
194. Voinea Florea PSD DA
195. Zaharia Claudius Mihail - DA
196. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 18 august 2022, 8:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro