Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2007 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 4 decembrie 2007, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 752/2007 pentru acceptarea amendamentului adoptat prin Decizia II/1 a celei de-a doua Reuniuni a părților, la Alma Ata, Kazahstan, la 25-27 mai 2005, la Convenția privind accesul la informație, participarea publicului la luarea deciziei și accesul la justiție în probleme de mediu, semnată la Aarhus la 25 iunie 1998
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:202 69 31 14 36 14 6 14 18
- voturi pentru (DA):143 12 31 14 36 14 6 14 16
- voturi împotrivă (NU):54 52 - - - - - - 2
- abțineri:4 4 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Bădălău Niculae PSD NU
14. Bănicioiu Nicolae PSD NU
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru - NU
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD NU
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
23. Brînză William Gabriel PD-L DA
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
25. Buciuta Ștefan Minoritati DA
26. Buda Daniel PD-L DA
27. Buda Ioan PSD NU
28. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
29. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Călian Petru PD-L DA
33. Călin Ion PSD NU
34. Câmpanu Liviu PNL DA
35. Chiper Gheorghe PSD NU
36. Chiș Filonaș PSD NU
37. Cindrea Ioan PSD NU
38. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
39. Ciontu Corneliu PC DA
40. Cliveti Minodora PSD NU
41. Cocrea Olguța - DA
42. Codîrlă Liviu PD-L DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Corlățean Titus PSD NU
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD NU
47. Diaconescu Renică PNL DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
51. Dumitrescu Liana Minoritati DA
52. Dumitrescu Zamfir - DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD NU
55. Dumitru Ion PSD NU
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Eserghep Gelil PRM DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Florea Damian PC DA
61. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD NU
66. Georgescu Filip PSD NU
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
69. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Gonțea Ion PD-L DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD NU
74. Gușă Cozmin Horea - DA
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
76. Hanganu Romeo Octavian - DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel - DA
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ignat Miron Minoritati DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Lakatos Petru UDMR DA
92. Lificiu Petru PD-L DA
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Luchian Ion PNL DA
95. Macaleți Costică PSD NU
96. Man Mircea PD-L DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marian Dan Mihai PNL DA
99. Marin Constantin PSD NU
100. Martin Eduard-Stelian PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD NU
104. Mazăre Alexandru PSD NU
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
106. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Meir Nati - NU
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Mircea Costache PRM DA
112. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
113. Mitrea Manuela PSD DA
114. Mitrea Miron Tudor PSD DA
115. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
116. Mocanu Alexandru PD-L DA
117. Mocanu Vasile PSD NU
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
119. Mocioalcă Ion PSD -
120. Mohora Tudor PSD NU
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
123. Momanu Corneliu - DA
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Movilă Petru PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD NU
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
128. Nassar Rodica PSD NU
129. Năstase Adrian PSD NU
130. Nechita Aurel PSD NU
131. Nedelcu Gabriela PSD NU
132. Nica Dan PSD NU
133. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
135. Nistoran Dorin-Liviu - DA
136. Nițulescu Teodor PC DA
137. Nosa Iuliu PSD NU
138. Oancea Viorel - DA
139. Olarean Aurel PD-L DA
140. Olteanu Bogdan PNL DA
141. Ovidenie Costel - DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Pardău Dumitru - DA
144. Pavelescu Aurelian - DA
145. Păun Nicolae Minoritati DA
146. Petrea Constantin PD-L DA
147. Ponta Victor-Viorel PSD NU
148. Pop Claudiu Adrian PSD DA
149. Popescu Ionica Constanța PC DA
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Pupeză Viorel PSD DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Puzdrea Dumitru PD-L DA
156. Radan Mihai Minoritati DA
157. Rădulescu Cristian PD-L DA
158. Rogin Marius PD-L DA
159. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
160. Rus Ioan Aurel PRM DA
161. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
162. Sanda Victor PSD NU
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD Abținere
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Săpunaru Nini PNL DA
167. Sârbu Marian PSD NU
168. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
169. Scutaru Adrian George PNL DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sirețeanu Mihail PSD NU
172. Sóki Béla UDMR DA
173. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
174. Stan Ion PSD DA
175. Stanciu Anghel PSD NU
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
178. Stoica Ion - DA
179. Străchinaru Petre PD-L DA
180. Strungă Emil PNL DA
181. Știrbeț Cornel - DA
182. Știucă Alecsandru PSD NU
183. Tamás Sándor UDMR DA
184. Tămagă Constantin PSD NU
185. Timar Liviu PSD NU
186. Timiș Ioan PNL DA
187. Todoran Pavel PSD NU
188. Toma Florentina Marilena PSD DA
189. Toró Tiberiu UDMR DA
190. Tudor Constantin PD-L DA
191. Tudose Mihai PSD NU
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ursărescu Dorinel PNL DA
194. Varga Attila UDMR DA
195. Vasile Aurelia PSD NU
196. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
197. Văsioiu Horia PD-L DA
198. Vlădoiu Aurel PSD NU
199. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
200. Voinea Florea PSD NU
201. Zaharia Claudius Mihail - DA
202. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 13:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro