Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2007 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 4 decembrie 2007, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 687/2007 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.63/2007 privind regimul veniturilor încasate de autoritățile contractante pe parcursul licitării și implementării contractelor din cadrul proiectelor ex-ISPA și PHARE finanțate de Uniunea Europeană
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:203 69 31 15 37 15 6 13 17
- voturi pentru (DA):137 6 31 15 37 15 6 12 15
- voturi împotrivă (NU):58 56 - - - - - - 2
- abțineri:7 6 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Bădălău Niculae PSD NU
15. Bănicioiu Nicolae PSD NU
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru - NU
18. Bentu Dumitru PSD NU
19. Bivolaru Ioan PSD NU
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD NU
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD NU
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD NU
38. Chiș Filonaș PSD NU
39. Cindrea Ioan PSD NU
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Cliveti Minodora PSD NU
43. Cocrea Olguța - DA
44. Codîrlă Liviu PD-L DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Corlățean Titus PSD NU
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD NU
49. Diaconescu Renică PNL DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
53. Dumitrescu Liana Minoritati DA
54. Dumitrescu Zamfir - DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD NU
57. Dumitru Ion PSD NU
58. Dușa Mircea PSD Abținere
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Florea Damian PC DA
63. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD NU
68. Georgescu Filip PSD NU
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
72. Giurgiu Mircia - DA
73. Gonțea Ion PD-L DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD NU
76. Hanganu Romeo Octavian - DA
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Hogea Vlad Gabriel - DA
79. Iancu Iulian PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ignat Miron Minoritati Abținere
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kovacs Attila UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lificiu Petru PD-L DA
94. Liga Dănuț PD-L DA
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Luchian Ion PNL DA
97. Macaleți Costică PSD NU
98. Magheru Paul PRM DA
99. Man Mircea PD-L DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD NU
106. Mazăre Alexandru PSD NU
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
109. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
110. Mătușa Tudor PRM DA
111. Meir Nati - NU
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Mircea Costache PRM DA
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
115. Mitrea Manuela PSD Abținere
116. Mitrea Miron Tudor PSD Abținere
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocanu Vasile PSD NU
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Mocioalcă Ion PSD NU
122. Mohora Tudor PSD NU
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Moldovan Emil Radu PSD NU
125. Momanu Corneliu - DA
126. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD NU
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
130. Nassar Rodica PSD NU
131. Năstase Adrian PSD NU
132. Nechita Aurel PSD NU
133. Nedelcu Gabriela PSD DA
134. Nica Dan PSD NU
135. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
137. Nistoran Dorin-Liviu - DA
138. Nițulescu Teodor PC DA
139. Nosa Iuliu PSD Abținere
140. Oancea Viorel - DA
141. Olarean Aurel PD-L DA
142. Olteanu Bogdan PNL DA
143. Ovidenie Costel - DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pardău Dumitru - DA
146. Pavelescu Aurelian - DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Ponta Victor-Viorel PSD NU
150. Pop Claudiu Adrian PSD NU
151. Popescu Ionica Constanța PC DA
152. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
153. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
154. Pupeză Viorel PSD DA
155. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
156. Pușcă Mircea Valer PNL DA
157. Puzdrea Dumitru PD-L DA
158. Radan Mihai Minoritati DA
159. Rădulescu Cristian PD-L DA
160. Rogin Marius PD-L DA
161. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
162. Rus Ioan Aurel PRM DA
163. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
164. Sandu-Capră Mihai PNL DA
165. Sasu Ion PSD NU
166. Săniuță Marian-Florian PSD NU
167. Săpunaru Nini PNL DA
168. Sârbu Marian PSD NU
169. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
170. Scutaru Adrian George PNL DA
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sirețeanu Mihail PSD -
173. Sóki Béla UDMR DA
174. Soporan Vasile Filip PSD DA
175. Stan Ion PSD DA
176. Stanciu Anghel PSD NU
177. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
178. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
179. Stoica Ion - DA
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Știrbeț Cornel - DA
183. Știucă Alecsandru PSD NU
184. Tamás Sándor UDMR DA
185. Tămagă Constantin PSD DA
186. Tărniceru Petru PSD NU
187. Timar Liviu PSD NU
188. Timiș Ioan PNL DA
189. Todoran Pavel PSD NU
190. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
191. Tudor Constantin PD-L DA
192. Tudose Mihai PSD NU
193. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
194. Ursărescu Dorinel PNL DA
195. Varga Attila UDMR DA
196. Vasile Aurelia PSD NU
197. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
198. Văsioiu Horia PD-L DA
199. Vlădoiu Aurel PSD NU
200. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
201. Voinea Florea PSD NU
202. Zaharia Claudius Mihail - DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 8 august 2022, 12:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro